Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Voráček a Pastrňák přihráli na dva góly, Nečas skóroval

Útočník Jakub Voráček přihrál v NHL na dva góly Philadelphie, která zvítězila ve Washingtonu vysoko 7:2. Na straně poražených si připsal jednu asistenci Jakub Vrána. Boston porazil Arizonu 4:2 a šestou výhrou v řadě si upevnil pozici nejlepšího týmu soutěže. Dvě branky vítězů připravil David Pastrňák, jednou asistencí přispěl David Krejčí. Martin Nečas pomohl Carolině gólem k výhře ve Vegas 6:5 po nájezdech.

Voráček asistoval u první branky, kterou dal Sean Couturier v přesilové hře. Ze stejné herní situace vyrovnal brzy T. J. Oshie po přihrávce Vrány. Philadelphia získala klíčový náskok v úvodu druhé třetiny, v níž během 105 sekund odskočila na 4:1. Třetí gól připravil Voráček, který vyslal do úniku Couturiera.

Flyers se povedl nástup i do závěrečné části a své vedení zvýšili dalšími třemi trefami už na 7:1. Washington už jen snížil a v tabulce NHL ztrácí tři body na Boston, který ho před dvěma dny vystřídal v čele soutěže.

Arizona otevřela skóre gólem Phila Kessela, který v pětiminutové přesilové hře potrestal faul Jeremyho Lauzona na Dereka Stepana. Boston ale během 27. až 35. minuty otočil na 3:1. Charlie Coyle po asistenci Krejčího vyrovnal a po podobných přihrávkách Pastrňáka Bruins dvakrát využili početní výhodu. Pasy havířovského rodáka usměrnil do branky lehkou tečí Patrice Bergeron a Jake DeBrusk.

Pastrňák tím vylepšil svou bilanci na 77 bodů (38 gólů a 39 asistencí) a v kanadském bodování i v tabulce střelců je dál třetí.

Carolina prohrávala po dvou třetinách 1:3, ale v 54. minutě už po gólu Nečase vedla 5:4. Český útočník se trefil počtrnácté v sezoně, když zamířil přesně v přesilové hře z levého kruhu. James Reimer, který dostal ve druhém utkání za sebou přednost před Petrem Mrázkem, sice zaváhal u gólu na 5:5, ale v rozstřelu už byl bezchybný. Nájezdy rozhodl Andrej Svečnikov.

Z českých gólmanů zasáhl v sobotním programu NHL do hry jen David Rittich. Jihlavský rodák kryl ve Vancouveru 25 střel a dovedl Calgary k výhře 6:2.

Výsledky NHL:

Winnipeg - Ottawa 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky: 38., 40. a 49. Laine, 9. Pionk, 28. Connor - 21. Pageau, 39. Boedker. Střely na branku: 34:27. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Connor, 3. Pionk (všichni Winnipeg).

Boston - Arizona 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky: 27. a 60. Coyle (na první Krejčí), 33. Bergeron (Pastrňák), 35. DeBrusk (Pastrňák) - 24. Kessel, 41. Chychrun. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Coyle, 3. Rask (všichni Boston).

Edmonton - Nashville 3:2, Montreal - Toronto 2:1 v prodl., Tampa Bay - NY Islanders 3:1, New Jersey - Los Angeles 3:0, Washington - Philadelphia 2:7, Columbus - Colorado 1:2, St. Louis - Dallas 2:3 v prodl., Florida - Pittsburgh 2:3, Vegas - Carolina 5:6 po sam. nájezdech, Vancouver - Calgary 2:6.