Prezident USA Donald Trump.

Trumpovy čistky

Prezident USA Donald Trump podle médií odvolal z funkce amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda, který proti hlavě státu svědčil v procesu ústavní žaloby.

Diplomat v pátek oznámil, že Trump se rozhodl s okamžitou platností ukončit jeho misi. Informace se objevila po propuštění poradce Bílého domu Alexandera Vindmana za podobných okolností. Prezident na Twitteru napsal, že Vindmana nezná, označil jej však za »neukázněného«.

»Bylo mi dnes oznámeno, že prezident mě hodlá s okamžitým účinkem odvolat z funkce velvyslance Spojených států při Evropské unii,« uvedl v pátečním prohlášení Sondland. Podle informací listu The New York Times (NYT) nejdříve činitelé ministerstva zahraničí v rámci »čistky« velvyslance vyzvali, aby sám rezignoval. Ten prý odmítl a řekl, že jej budou muset vyhodit. »A to se i stalo,« popisuje na Twitteru reportér NYT Peter Baker.

(čtk)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.