Ilustrační FOTO - Haló noviny

Migranty prozradil tlukot srdcí

Policie v Karlovarském kraji v noci na pátek odhalila s pomocí detektoru srdečního tepu 11 běženců schovaných v nákladním prostoru kamionu.

Na kontrolní akci s názvem Kamion spolupracovala s celní správou. Takzvaný heartbeat detektor je přístroj, který umožňuje zjistit, jestli se ve vozidle ukrývá osoba. Po připojení diod na návěs kamionu snímá tlukot srdce. Kontrola v Karlovarském kraji zaznamenala uvnitř nákladového prostoru srdeční činnost několika lidí. »Po provedených opatřeních bylo nákladní vozidlo odplombováno. Uvnitř se, jak určil detektor, nacházelo celkem 11 nelegálně převážených cizinců. Dle dosavadního zjištění by se mělo jednat o muže ve věku od 16 do 36 let,« uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Cizinci byli podle mluvčí převezeni na policejní oddělení. Řidiče i jeho spolujezdce policisté zadrželi. »Sokolovští kriminalisté s oběma muži ve věku 38 a 42 let zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Během dnešního dne budou probíhat další procesní úkony,« napsala Týřová na Twitteru.

Kontrolní akci Kamion policie provádí od ledna na celém území České republiky. Jejím cílem je odhalovat nelegální pobyt cizinců a související protiprávní jednání. Policisté se zaměřují na kontroly kamionů na mezinárodních trasách.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 8 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


vacstan
2020-02-19 13:05
Na článku mi především vadí, že neobsahuje hlavní informaci o
tom, kdo je odpovědný a přímo postižitelný za nedokonalou ochranu
našich státních hranic před imigračními nájezdnými okupanty. Je
to především Hamáček a jeho ministerstvo, kdy namísto účasti a
hlasování v PSPČR o důležitých zákonech naší slovanské zemičky,
se namísto toho fláká se svou milenkou kdesi na dovolené !!!
hajek.jiri51
2020-02-15 18:29
Česky se to řekne "detektor srdečního tlukotu", mister (ng).
Anebo to není gramaticky správně?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.