Ilustrační FOTO - Pixabay

COVID-19 straší Koreu i Írán

Významný pokles počtu nakažených novým koronavirem ohlásila Čína, o to víc ale COVID-19 straší obyvatele dalších zemí. Nemoci za středu podlehlo dalších 114 lidí, celkový počet obětí v pevninské Číně tím vyšplhal na 2118.

V Japonsku zemřeli dva cestující, kteří se nakazili novým typem koronaviru na výletní lodi Diamond Princess, jež byla od začátku února v karanténě v přístavu Jokohama. Úřady rovněž informovaly o tom, že se virem nakazili dva zaměstnanci ministerstva, kteří na lodi pracovali.

Prvního mrtvého na svém území podle agentury Jonhap zaznamenala Jižní Korea, kde v posledních dnech prudce přibývá nakažených. Ohniskem nákazy se stalo 2,5milionové muzikálové město Tegu, kde bylo potvrzeno 38 nakažených z celkového počtu 82 v celé zemi. Z nově potvrzených 31 případů nákazy je valná většina soustředěna kolem místní pobočky Ježíšovy církve Sinčchondži. Tegu prý nyní připomíná město duchů jako v Číně Wu-chan.

Pokračující epidemie vyvolává otazníky nad letními olympijskými hrami v Tokiu. Podle respektovaného japonského virologa Hitošiho Ošitaniho by uspořádání olympiády za aktuálního stavu epidemie bylo obtížné, ale v červenci, kdy mají hry začít, podle něj může být situace jiná.

Čínská centrální banka (PBOC) poprvé po třech měsících snížila základní úrokovou sazbu, aby podpořila domácí ekonomiku zasaženou epidemií koronaviru.

Ještě větším šokem, než ohrožení Japonska a Korejské republiky, je však fakt, že COVID-19 zabíjel až v Íránu. Dva lidé tu zemřeli v nemocnici v íránském městě Chóm. Informovala o tom ve středu íránská agentura Mehr, podle níž byli oba nemocní občany Íránu. Írán je podle ČTK po Spojených arabských emirátech druhou blízkovýchodní zemí, kde se nákaza nečekaně prokázala.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.