Ilustrační FOTO - Pixabay

Příměří s podmínkami

Východolibyjský polní maršál Chalífa Haftar, který stojí v čele Libyjské národní armády, by byl připraven dodržovat příměří, pokud by Libyi opustili turečtí a syrští žoldáci a Ankara by přestala vládě v Tripolisu dodávat zbraně. Haftar to řekl pro ruskou agenturu RIA Novosti.

Mezinárodně uznaná vláda v Tripolisu v úterý přerušila rozhovory o příměří, které se konaly pod záštitou OSN.

Východolibyjský polní maršál Chalífa Haftar. FOTO - Wikimedia commons

Rozhodnutí zdůvodnila tím, že východolibyjské síly ostřelovaly přístav hlavního města, přičemž usmrtily tři lidi a téměř zasáhly tanker se zkapalněným zemním plynem. »Příměří by bylo výsledkem splnění řady podmínek. Odchodu tureckých a syrských vojáků, zastavení dodávek tureckých zbraní do Tripolisu a likvidace teroristických skupin v Tripolisu,« řekl Haftar. V Libyi panuje chaos od roku 2011, kdy byl s pomocí Západu svržen a zavražděn její nejvyšší představitel Muammar Kaddáfí. O vládu v této severoafrické zemi kromě mnoha ozbrojených skupin usilují dva kabinety. Ten na východě, který má podporu Haftarovy východolibyjské armády, neuznává vládu premiéra Fáize Sarrádže v Tripolisu, za níž stojí OSN. Oba kabinety mají vlastní parlament.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 14 hlasů.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-02-22 19:27
Ty lumpy, kteří tam ten cirkus nastartovali, by měli lapnot za chřtány
...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.