Lužická nemocnice v Rumburku. FOTO - Wikimedia commons

Začal prodej Lužické nemocnice

Insolvenční správkyně Martina Jinochová Matyášová vyhlásila výběrové řízení na Lužickou nemocnici v Rumburku na Děčínsku, která je od loňského srpna v úpadku.

Objekty s vybavením ocenila na 63 milionů korun. Nemocnice se podle vyhlášky o výběrovém řízení bude prodávat obálkovou metodou. O úpadku Lužické nemocnice s poliklinikou rozhodl soud loni v srpnu. Městu, které za posledních 15 let do zařízení investovalo zhruba 200 milionů korun, se nepodařilo najít strategického partnera. Lužická nemocnice zajišťuje péči pro 55 000 obyvatel Šluknovského výběžku.

Podle vyhlášky o výběrovém řízení se nemocnice i s vybavením může prodat jako celek, nebo po částech. Případní zájemci mohou koupit samostatně jeden nebo druhý z pavilonů a také polikliniku. Za celou nemocnici musejí složit kauci 3,5 milionu korun, nebo za první z pavilonů dva miliony, za druhý dva miliony a za polikliniku půl milionu Kč. Nárok na koupi nemocnice jako celku nebo jejích částí budou mít zájemci s nejvyšší nabídnutou cenou. Obálky s nabídkami musejí doručit do 30. dubna do 16.00.

O nemocnici projevila už dříve zájem Krajská zdravotní, která spravuje pět nemocnic. Náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD) se už dříve vyslovil, že je kraj připraven dotovat budoucí provoz nemocnice a investovat do ní. Nechce však hradit dřívější dluhy, které jsou v řádech desítek milionů korun.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 5 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.