Totální ztráta politické kultury ve Zlínském kraji

Vzhledem k tomu, že dokončuji jako krajský zastupitel třetí volební období, pravidelně sleduji většinu mediálních výstupů týkajících se Zlínského kraje. A tak jsem se v pondělním vydání regionálního týdeníku dočetl další novinky ohledně výstavby nové krajské nemocnice. Příspěvek pana hejtmana mě nepřekvapil, především pasáž odvolávající se na letošní blížící se krajské volby, a že krajský zastupitel pan Dvouletý v této souvislosti začal používat »fabulaci a lži silnějšího kalibru«. To samozřejmě není pravda a po podrobném přečtení jeho reakce jsem si tento názor potvrdil. Pan Dvouletý skutečně vychází z dostupných faktů, nikdy nikoho ve svých vystoupeních neurazil. Těší mě, že pan hejtman ve svém příspěvku chválí uherskohradišťskou nemocnici a její rekonstrukci, jen bych chtěl upozornit, že nový pavilon chirurgických oborů byl dokončen v minulém volebním období a stejně tak byla zahájena i výstavba nové interny.

A právě minulému a předminulému volebnímu období bych se chtěl ve zkratce věnovat. Na stránkách Zlínského kraje se objevil článek s názvem Informace o rozhodování Zastupitelstva Zlínského kraje a Rady Zlínského kraje. Tento článek byl pravděpodobně napsán jako podpůrný argument k velmi pochybnému zařazení bodů týkajících se investičního záměru Nové Baťovy nemocnice, zrušení některých platných usnesení. Tady bych především hledal fabulace a lži, protože jako krajský zastupitel v období 2008-2012 a jako radní Zlínského kraje v období následujícím, jsem se s takovým způsobem zařazení jakéhokoliv bodu nesetkal. Toto konstatování je práce s fakty a je skutečně objektivní.

Ve výše uvedeném článku chybí řada informací. Jako příklad uvádím, že vždy týden před jednacím dnem Zastupitelstva Zlínského kraje proběhlo setkání na úrovni předsedů klubů zastupitelů a pokud byly zařazeny na jednání dodatečné materiály, byl upraven i program jednání a informace měli zastupitelé k dispozici s předstihem. Ne ovšem s předstihem jedné minuty před zahájením jednání v elektronické podobě, jako se stalo v tomto volebním období. A schvalování programu – i pozměněného – proběhlo vždy jako první bod jednání. Nikdy to nebylo pokoutně na konci jednání, v době, kdy se dostavil poslední potřebný hlas.

Dění ve Zlínském kraji mi v poslední době připadá jako období otevřených dopisů, období totální ztráty politické kultury a pravděpodobně i docházejících argumentů.

Ivan MAŘÁK, zastupitel za KSČM ve Zlínském kraji


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 50 hlasů.

Ivan MAŘÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.