Prezident Aleksandar Vučić. FOTO - Wikimedia commons

Opatření v Srbsku

V Srbsku platí zákaz nočního vycházení a osoby starší 65 let nesmí chodit ven vůbec. Oznámil to v úterý večer prezident Aleksandar Vučić s odůvodněním, že se úřadům nepodařilo zajistit úplnou kázeň ke snížení rizika nákazy obyvatel novým koronavirem.

»Od zítřka (18. března) dopoledne od 10.00 je absolutně zakázáno vycházet na ulice ve městech všem osobám starším 65 let a na venkově osobám starším 70 let,« prohlásil prezident. Zároveň sdělil, že od středy rovněž začne v zemi platit zákaz nočního vycházení od 20.00 do 05.00. Za největší ohniska šíření nákazy v Srbsku přitom Vučić označil metropoli Bělehrad a města Kikinda, Niš a Čačak. V zemi je nyní registrováno 70 pacientů s nemocí COVID-19.

V Srbsku byl v neděli kvůli šíření koronavirové epidemie vyhlášen výjimečný stav. Toto rozhodnutí s sebou nese především přerušení výuky na všech školách včetně uzavření mateřských škol a zákaz vstupu cizinců, až na výjimky, do země. Zároveň opatření umožňuje nasazení armády k ochraně hranic i využití vojáků jako výpomoc policii při zajišťování bezpečnosti v Bělehradě i jinde v zemi. V pondělí ústřední volební komise také oznámila odklad voleb, které byly vypsány na 26. dubna.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 21 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.