NBL skončila, i mistru se rozhodne

Výbor České basketbalové federace (ČBF) schválil návrh Asociace ligových klubů na ukončení nejvyšší soutěže basketbalistů kvůli pandemii koronaviru. O konečném pořadí ročníku, mistrovi i baráži se rozhodne až po skončení nouzového stavu.

»O potvrzení ukončení NBL rozhodl výbor ČBF per rollam do tří hodin od obdržení návrhu. Nicméně o konečném pořadí, o mistrovi i baráži rozhodne po ukončení aktuálního nouzového stavu, tedy v řádu třiceti či více dnů,« uvedla ČBF v tiskové zprávě.

Basketbalové soutěže byly přerušeny od minulého čtvrtka, kdy vláda kvůli šíření nákazy koronaviru zakázala akce nad 30 osob. O den později byl po čtvrtém kole nadstavby zrušen zbytek nejvyšší soutěže žen a mistrem byl vyhlášen vítěz základní části USK Praha, který si připsal desátý titul za sebou a 14. triumfem vyrovnal rekord Žabin Brno v samostatné české lize.

Mužská NBL skončila včera. »Asociace ligových klubů se na tomto kroku shodla valnou většinou hlasů. Zároveň jsme výkonnému výboru federace doporučili, aby v soutěžích FIBA nadále na klubové úrovni reprezentoval Nymburk, ale na mistra pasován nebyl,« uvedl v tiskové zprávě předseda asociace Tomáš Kotrč.

Základní část mužské ligy ovládl Nymburk a šestnáctinásobný šampion byl bez jediné porážky v čele i po pěti kolech nadstavby. »Konečné pořadí včetně potvrzení mistra bude stanoveno až výborem federace i na základě ukončení nižších soutěží.Totéž platí i pro případnou baráž. Variant je ve hře celá řada včetně anulování soutěže,« uvedl Kotrč.

Rozhodnuto zatím není o Lize mistrů, v které Nymburk postoupil do čtvrtfinále a má hrát s AEK Atény. O osudu ročníku bude jednat rada této soutěže v pátek.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.