Ilustrační FOTO - Haló noviny

Babyboxy v době pandemie

V opavském babyboxu ve Slezské nemocnici bylo nalezeno novorozené děťátko. Jak sdělil Ludvík Hess, zakladatel babyboxů, sedmé opavské a čtvrté letošní.

»Vlídná sestřička Eva na neonatologickém oddělení mi nadšeně popisovala, že nalezená je holčička vážící 3800 gramů, velmi krásná, se světlými vlásky. Teď přijde to hlavní – odložená byla zcela nahá včetně placenty vzápětí po porodu,« oznámil Hess. Se sestrou Evou měly zrovna službu další dvě zdravotní sestry, proto Hess děťátko pojmenoval Eva Zuzana. Děvče je zdravé, jen trochu podchlazené. Skóre klučíci vs. holčičky je k 20. 3. 2020 91:112 ve prospěch holčiček.

Původní opavskou bedýnku vyměnil Zdeněk Juřica 7. listopadu loňského roku za babybox nové generace. 18. 3. 2020 také instaloval babybox za »dramatických společensko-epidemiologických okolností« v Mělníku. Hess současně upozornil, že z provozních důvodů nemocnic ve Frýdku-Místku, v Jičíně a v Jindřichově Hradci jsou ve jmenovaných městech babyboxy mimo provoz. Nejbližší Frýdku-Místku jsou babyboxy v Havířově, Třinci a v Ostravě, z Jičína je nejblíž do Turnova, Mladé Boleslavi a Hradce Králové, a z Jindřichova Hradce do Tábora, Českých Budějovic a Pelhřimova.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 10 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.