Ilustrační FOTO - Pixabay

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem vzrostl na 904

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku stoupl na 904. Za pátek přibylo 124 nakažených, od půlnoci do rána evidují hygienici 15 dalších případů. Vyléčení zůstávají čtyři lidé, testů bylo provedeno 13.704. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví ke koronaviru. Údaje jsou aktuální k 09:00. Dosud největší denní nárůst zaznamenalo Česko ve čtvrtek, kdy přibylo 205 případů nákazy.

Nejvíce infikovaných je v Praze a Středočeském kraji, mezi nakaženými je více mužů než žen. Tři dosud vyléčení lidé jsou z Děčína, v pátek se uzdravila žena z Frýdku-Místku. Kvůli nákaze zatím v Česku nikdo nezemřel.

"Za pátek jsme vyšetřili 2085 osob. Zapojujeme další laboratoře a zvládáme testovat čím dál víc lidí. Celkem jsme od začátku vyšetřili 13.704 osob," napsal na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

První tři případy oznámilo Česko 1. března, od té doby stát postupně zavedl mimořádná opatření proti šíření nákazy. V zemi platí nouzový stav, výrazné omezení pohybu i běžného života, lidé mohou vycházet jen se zahalenými ústy a nosem.

NKÚ kvůli koronaviru omezil provoz, zřejmě odloží kongres EUROSAI

Nejvyšší kontrolní úřad omezil kvůli šíření nového typu koronaviru a v souladu s vládními opatřeními svůj provoz. Většina zaměstnanců pracuje z domova. U aktuálních kontrol může nastat zpoždění. Kongres evropských kontrolních institucí EUROSAI, plánovaný na přelom letošního května a června, se zřejmě odloží. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí úřadu Václav Kešner.

V úřadě zůstali pouze pracovníci, kteří se starají například o chod informačních technologií. "Stanovili jsme také okruh zaměstnanců na klíčových pozicích, kteří mají povinnost dostavit se na pracoviště do tři hodin od vyzvání," dodal mluvčí. Zakázány jsou návštěvy v sídle úřadu.

"U aktuálně probíhajících kontrol očekáváme, že určité zpoždění mohou nabrat - zejména s ohledem na povinnost, kterou uložila vláda, tedy, že je nutné zajistit chod veřejné správy a služeb v nezbytně nutném rozsahu, který neohrozí opatření nutná k ochraně zdraví," uvedl mluvčí. V březnu úřad zahájil dvě kontroly. Prověřuje peníze na veřejné vysoké školy a na informační technologie na ministerstvu zemědělství. Pro letošní rok má v plánu 31 kontrol.

Úřad má letos pořádat v Praze 11. ročník kongresu evropských kontrolních institucí EUROSAI. Na tři roky se má ujmout předsednictví této organizace. Schválený rozpočet na tuto akci je 12 milionů korun a konat se měl podle záměru od 31. května do 4. června. Prezident NKÚ Miloslav Kala však navrhne odsunutí na pozdější termín. Odsunutí nezpůsobí navýšení rozpočtu, dodal mluvčí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.