Ilustrační FOTO - Pixabay

Fanoušci F1 budou moci sledovat virtuální Velké ceny

Fanoušci formule 1 se po zrušení úvodních sedmi Velkých cen sezony dočkají náhražky ve formě virtuálních závodů, kterých se zúčastní i skuteční piloti F1. Vedení šampionátu spustilo oficiální sérii videoherních Grand Prix a první se pojede tuto neděli, kdy se měla původně uskutečnit Velká cena Bahrajnu.

"Každý následující závodní víkend bude závod formule 1 z reálného světa nahrazen virtuální Velkou cenou," oznámili představitelé šampionátu, jenž se kvůli pandemii koronaviru rozběhne nejdříve v červnu. "V prvním závodu série budou na roštu současní piloti formule 1 společně s množstvím hvězd, které oznámíme později," uvedli zástupci seriálu F1.

Závod budou moci fanoušci sledovat na oficiálním kanálu formule 1 na YouTube, na Twitchi a facebooku. Celá akce by měla trvat 90 minut, závod se pojede na poloviční vzdálenost 28 kol.

Už minulý víkend si zazávodili ve videohrách jezdci F1 Max Verstappen a Lando Norris, kteří si esportem vynahrazovali zrušenou Velkou cenu Austrálie.

Letošní seriál formule 1 se rozběhne nejdříve 7. června v Ázerbájdžánu. Zrušeny bez náhrady byly závod v Austrálii a ikonická Velká cena Monaka, v pozdějším termínu by se mohly do kalendáře vrátit odložené Grand Prix Bahrajnu, Vietnamu, Číny, Nizozemska a Španělska.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.