Ilustrační FOTO - Pixabay

Muž v Krkonoších v době nouzového stavu vykradl penzion a hotel

Trutnovská policie zatkla třicetiletého muže podezřelého z vykradení penzionu a hotelu v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Obě zařízení byla mimo provoz, sezona v Krkonoších skončila kvůli vládním opatřením k boji s koronavirem předčasně 13. března. Protože muž loupil v době nouzového stavu státu, hrozí mu v případě odsouzení přísnější trest až osmi let vězení. ČTK to řekl mluvčí policie Lukáš Vincenc.

Muž podle policie počátkem týdne násilím vnikl do apartmánu penzionu v Peci pod Sněžkou a ukradl z něj různé oblečení, drogerii a elektroniku. V penzionu také ukradl automobil Škoda Octavia, s nímž odjel na jiné místo v Peci pod Sněžkou, kde policie auto vypátrala. Z auta muž podle policie ukradl nářadí, zimní oblečení, vybavení na horskou turistiku a alkohol. Celkem udělal škodu za 85.000 korun.

Později se muž podle policie vloupal do hotelu, kde přespal a vypil nápoje a alkohol za téměř 1000 korun. Z hotelu pak chtěl odjet čtyřkolkou v hodnotě 400.000 korun. "To už mu ale překazili policisté, kteří ho ve čtvrtek zadrželi. Muž skončil v policejní cele," uvedl Vincenc.

Policie muže viní z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a z porušování domovní svobody. Okresní soud v Trutnově rozhodl, že muž bude dál stíhán na svobodě. Soud přihlédl k tomu, že muž dosud nebyl trestán.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2020-03-22 15:48
Co má v hlavě ten kdo tuto zprávu ocenil "sedmičkou" raději
nebudu komentovat. Jisté je ovšem, že Okresní soud v Trutnově je
toliko na dvě věci... Toho zmetka měl ve zkráceném řízení odsoudit,
v horní hranici a rovnou jej z cely předběžného zadržení předat do
výkonu trestu, to bychom ale chtěli mnoho...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.