Angela Merkelová. FOTO - Haló noviny

Merkelová bude v domácí karanténě, byla v kontaktu s nakaženým

Německá kancléřka Angela Merkelová bude v příštích dnech v domácí karanténě. U lékaře, který ji v pátek očkoval, se totiž prokázala nákaza koronavirem. Informoval o tom její mluvčí Steffen Seibert, podle něhož bude šéfka německé vlády v dalších dnech opakovaně testována.

Pětašedesátiletá politička ještě vpodvečer na tiskové konferenci v Berlíně představila nová opatření v boji proti koronaviru, na nichž se domluvila s ministerskými předsedy spolkových zemí. Krátce poté se ale dozvěděla o nákaze lékaře, a rozhodla se proto jít okamžitě do domácí karantény. Z ní bude v dalších dnech pracovat.

"V příštích dnech se nechá pravidelně testovat, nyní by test ještě nebyl plně průkazný," uvedl Seibert. Merkelová v pátek dostala očkování proti pneumokokům.

Merkelová je další z řady politiků, kteří jsou kvůli pandemii koronaviru v karanténě, nebo se dokonce sami nakazili. V izolaci je například kanadský premiér Justin Trudeau, jehož manželka Sophie se koronavirem nakazila. Mezi nakaženými je monacký kníže Albert II., francouzský ministr kultury Franck Riester, australský ministr vnitra Peter Dutton či hlavní brexitový vyjednavač EU Michel Barnier.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


slechta48
2020-03-22 19:53
Kancléřka karanténu potřebovala už dávno. Z jejího "Wir
schaffen das" se EU ještě nevzpamatovala.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.