Ilustrační FOTO - Pixabay

Splátky odložené kvůli koronaviru se v registru Solus neobjeví

Klientům, kteří se dohodnou se svým věřitelem na odkladu úhrady splatných závazků v souvislosti s pandemií koronaviru, nehrozí zápis do negativních registrů sdružení Solus. I přes složitou situaci Solus doporučuje, aby klienti se svým věřitelem aktivně komunikovali a hledali společně řešení. Sdružení to sdělilo ČTK.

"Členové sdružení vždy mají zájem aktivně se svými klienty řešit případné potíže s úhradou závazků, které vyplývají z uzavřených smluv. S ohledem na aktuální situaci přicházejí s dalšími vstřícnými návrhy. Je však nezbytné, aby klienti své věřitele o případných finančních problémech včas informovali," uvedl tajemník sdružení Jan Stopka.

Ke konci roku 2019 evidovalo sdružení v největším registru dlužníků v ČR, který sleduje závazky po splatnosti u spotřebitelů, 6,4 procenta dospělých občanů ČR. Celkový dluh po splatnosti evidovaný u těchto 567.000 občanů dosáhl takřka 47 miliard korun.

Sdružení vzniklo v létě 1999. Do jeho činnosti je aktuálně zapojeno 60 společností, které poskytují služby spotřebitelům v oblasti bankovních úvěrů a stavebního spoření, nebankovních půjček, telekomunikačních služeb, distribuce energií, P2P půjček a v obchodu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.