Ilustrační FOTO - Pixabay

Knihy pro děti

Knižní holding Euromedia, pod který spadá například síť knihkupectví Luxor nebo Knižní klub, poskytne zdarma 10 tisíc knížek dětem zdravotníků.

Nakladatelství spustilo registraci školek i jednotlivců, kteří lékařům a zdravotním sestrám bojujícím proti koronaviru hlídají děti. Těm pak pošlou balíčky s knížkami a audioknihami. Je připraveno více než 10 tisíc knih pro všechny věkové kategorie, k dispozici je přibližně 200 různých titulů, informovala za nakladatelství Helena Frantová.

»Snažíme se teď o této možnosti dát vědět, aby ji lidé začali využívat, a současně přemýšlíme, jak dál pomoci. Sami jsme se dostali do nelehké pozice, protože se naše prodeje ze dne na den zastavily a zaměstnanci čekají, jestli jim zůstane práce. Než se ale situace vyvine dál, snažíme se zaměstnat pomocí a hledáním nových řešení,« uvedl ředitel Euromedia Lukáš Novák.

Euromedia kvůli momentálnímu stavu musela zavřít knihkupectví a téměř zastavit distribuční a nakladatelskou činnost. Nakladatelství nyní pracuje na systému bezkontaktního dodávání, aby bylo připravené na novou vlnu poptávky během karantény a zmírnilo tak současný výpadek. V reakci na aktuální stav firma zintenzivnila práci na on-line distribuci. »Jde o alternativní kanály, které pomohou dostat knihy k lidem, kteří teď musejí zůstávat doma. Proto teď pracujeme na způsobech bezpečného bezkontaktního dodání a rozšíření způsobů doručování stávajících e-shopů,« sdělil Novák.

Na Euromedii je navázáno několik stovek nezávislých nakladatelství a knihkupců, tisíce autorů a desítky redaktorů, překladatelů, grafiků, tiskáren a dalších profesí, včetně 650 kmenových zaměstnanců. Pro ty všechny firma nemá práci a bez příjmů z prodejů bude sahat k nouzovým opatřením, aby nemusela zaměstnancům dávat výpověď nebo rušit spolupráci s externími spolupracovníky.

Fungování společnosti přímo ovlivňuje 1300 knihkupců po celé zemi, pro které je hlavním a často jediným dodavatelem knih. Na Euromedii je odkázaných i 750 nezávislých českých nakladatelství, která využívají její infrastrukturu a distribuční síť. Ze skladu Euromedie bylo během minulého roku naskladněno a vyexpedováno téměř 27 milionů knih.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 6 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.