Lékárny

Jsem manželka lékárníka. Už tři měsíce sleduji, jak večer co večer zasedá k počítači a snaží se sehnat ochranné pomůcky a dezinfekci, v očekávání rozšíření koronaviru. A zároveň poslouchám, jak jemu a jeho kolegům a kolegyním mnozí vyčítají nedostatek roušek v prodeji. Slyším obviňování, že si zásoby schovávají pro sebe a své rodiny, přitom ven vycházím s rouškou, kterou mi ušila kamarádka. Vidím únavu a vyčerpání, s nímž se manžel vrací večer z práce. A taky strach, jestli jeden ze stovek pacientů, kteří se za den vystřídali před tárou, nepatřil k nakaženým, a jestli právě teď neohrožuje své blízké.

Čtu na internetu poděkování lékařům, zdravotnickému personálu, prodavačkám a řidičům hromadné dopravy – a tím víc obdivuji lékárníky a lékárnice, kteří stojí denně v první linii, nejen proto, že je to jejich práce, ale že věří ve své poslání. První na řadě ve chvíli, kdy se pacient necítí dobře a hledá pomoc. Nechráněni respirátory, s rouškami vytvořenými svépomocí, protože pokud jde o pomoc státu při ochraně zdraví, nejsou první, ale poslední. Česká lékárnická komora vyzvala vládu České republiky a ministerstvo zdravotnictví, aby nehazardovaly se zdravím farmaceutů i jejich pacientů a zajistily tolik potřebné ochranné pomůcky, se stejnou prosbou se lékárny obracejí i na vedení svých krajů.

Lékárníci jsou si vědomi obrovského rizika, které jejich práce přináší jim i jejich rodinám – přesto stojí denně na svém místě. Prosím, oceňte jejich obětavost a odhodlání, prosím, pomozte i vy. Většinou stačí zdravý rozum a respekt. Dudlík v té správné barvě a tvaru můžete pro svého potomka vybrat i jindy, pokud paralen není, tak za to opravdu nemůže lékárník a jakékoliv slovní výlevy to nezmění, kašel není potřeba názorně předvádět, pomádu na rty lze koupit i bez očichávání deseti vzorků. Naučte se pracovat se svým telefonem, lékárník by na něj vůbec neměl sahat, e-recept mu ukažte sami. A jestli jsou mezi vámi šikulky, které šijí roušky, přineste je i do lékárny. To bude ta největší míra ocenění, ta největší pomoc. A vděčná vám budu i já. Manželka lékárníka.

Helena VRZALOVÁ, předsedkyně Ústřední rozhodčí komise KSČM a předsedkyně OV KSČM Jihlava


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.8, celkem 80 hlasů.

Helena VRZALOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


o.motl
2020-03-25 20:19
Nepochybně tím myslíte komunistickou Čínu, Kořínku.
joska.korinek
2020-03-25 08:06
Frondo, naopak. Funguje dle svých zákonů. Za prvé: vydělat (trhnout)
na všem za všech okolností. Za druhé: po nás potopa.
fronda
2020-03-25 01:11
To je marné, ten kapitalismus nefunguje.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.