Ilustrační FOTO - Pixabay

Pozor na údajný lék na koronavirus!

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) varuje před nákupem léků z neověřených webových stránek a údajných přípravků na nemoc COVID-19.

Podle ústavu jejich prodejci jen využívají současné obavy lidí z koronavirové nákazy, na českém trhu totiž žádný lék registrovaný na toto onemocnění není. Ústav to uvedl na Twitteru. Padělané léky podle něj navíc mohou lidem způsobit vážné zdravotní problémy.

SÚKL doporučuje lidem, aby kupovali léky na internetu jen u registrovaných lékáren. Ty zjistí mimo jiné tím, že po kliknutí na logo on-line lékárny si ověří, zda je na seznamu subjektů, které mají povolení k zásilkovému výdeji léčiv.

V případě, že lidé mají příznaky nákazy, mají se podle SÚKL obrátit na svého lékaře nebo lékárníka a postupovat podle jejich pokynů. Určitě nemají kupovat léky inzerované na léčbu koronaviru. »Přestože prodejci někdy tvrdí, že jejich výrobky léčí nemoc COVID-19 nebo zamezují nákaze, pravděpodobně se jedná o padělky. Na českém trhu dosud není žádný lék registrovaný přímo na tuto nemoc,« uvedl SÚKL.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 10 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.