Ilustrační FOTO - Pixabay

USA: drogy trhají rekord

Pokud v Americe pandemie koronaviru něco nedokáže zničit, pak jsou to obchody s marihuanou, shodlo se několik amerických serverů. Prodej drogy, ve většině amerických států legální, trhá rekordy, v některých regionech se zvýšil až o pětinu. Zákazníky jsou vyděšení konzumenti, které čekají možná až měsíce v domácí izolaci.

Marihuanoví podnikatelé najímají nové pracovní síly, propouštěné z odvětví postižených epidemií, napsal server Politico. Akcie firem produkujících a prodávajících drogu strmě stoupají, ve srovnání se situací před pandemií i dvojnásobně. To vše v situaci, kdy jiné burzovní tituly zaznamenávají propad. Firma Trulieve, jejíž tržní hodnota se odhaduje na miliardu dolarů, najímá nové prodejce a skladníky. »Doba je skvělá, zejména pro náš obor, který se v minulosti potýkal s problémy,« pochvaluje si koronavirovou krizi Kim Riversová, majitelka firmy.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Třiatřicet z 50 amerických států prodej marihuany legalizovalo, téměř všechny navíc zařadily marihuanu na seznam nepostradatelných produktů, jejichž prodej ani v podmínkách omezení obchodní sítě nepodléhá žádnému zákazu. V San Francisku a Denveru se o zákaz pokoušeli, ale bouřlivá nevole veřejnosti je od tohoto kroku odradila. Obavy zdravotníků, že kouření marihuany může v době šíření závažné plicní infekce zdraví lidí poškodit, ustoupily rychle do pozadí. Když koronavirová hysterie v březnu začala, lidé začali hromadit zásoby potravin, toaletního papíru - a marihuany, napsal server Politico. Když v Denveru hrozil zákaz, zvýšily se prodeje drogy o 120 %. USA už mají téměř 86 tisíc nakažených koronavirem.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-03-28 17:47
Chudáci američané. Jen aby "Maduro" nepřestal dodávat.
slechta48
2020-03-28 16:44
slechta48
2020-03-28 16:43
Však drogy jsou hlavním důvodem dosavadní přítomnosti UsArmy v
Afghánistánu. Kolikrát se zvýšila za těch 19 let produkce konopí?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.