Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Ústecký kraj realizoval celkem již sedm vln

Ústecký kraj realizoval celkem sedm vln poskytnutí osobních ochranných pomůcek poskytovatelům sociálních služeb v celém regionu a osmá se připravuje!

»Troufám si tvrdit, že přes všeobecný nedostatek ochranných roušek, respirátorů, rukavic nebo dezinfekce, ve srovnání s ostatními kraji odešlo našim poskytovatelům sociálních služeb v posledních dvou týdnech významně více materiálu. Vše je přehledně doložitelné ve zveřejněných soupisech. Prioritu měly hned od samého počátku domovy pro seniory a se zvláštním režimem právě proto, že se zde nachází nejohroženější skupina klientů. Díky materiálu ze skladu v Lovosicích se následně podařilo významně dovybavit i všechny další poskytovatele sociálních služeb. Pokud to nedostaneme určeno ‚shora‘ jiným klíčem, pak se do sociálních služeb pravidelně přerozděluje celá čtvrtina všech ochranných pomůcek, které Ústecký kraj od státu získá,« uvedl člen Rady Ústeckého kraje s kompetencí pro oblast sociálních věcí Miroslav Andrt (ČSSD).

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

»Dobře si uvědomujeme, že nejohroženější skupinou v nákaze onemocnění COVID-19 jsou senioři. Souhrnný přehled všech poskytnutých osobních ochranných pomůcek najdete na speciálním webu Ústeckého kraje ke COVID-19, kde jsou uvedeny přehledně statistické údaje rozdělené podle jednotlivých oblastí (krizové řízení a obce, doprava, sociální věci, zdravotnictví a školství): https://www.kr-ustecky.cz/covid19.asp?p1=259353,« doplnil na Facebooku hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 13 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.