Ilustrační FOTO - Pixabay

Američané kradou

V Číně podle agentury AFP vypukl boj mezi Francií a USA o ochranné pomůcky, které jsou v obou západních zemích v době šíření koronaviru kriticky nedostatkovým zbožím.

Zpráva ze středečního večera se odvolává na vyjádření Jeana Rottnera, což je předseda regionálního shromáždění těžce zasažené francouzské oblasti Grand-Est. Podle něj Američané přebírají francouzské objednávky přímo na čínských letištích, těsně před vypravením nákladu.

»Na přistávací dráze Američané vytáhnou hotovost a nabídnou trojnásobek nebo čtyřnásobek peněz za objednávky, které jsme učinili, takže opravdu musíme bojovat,« uvedl Rottner ve vysílání rozhlasové stanice RTL. Vyústění podle něj bývá takové, že letadla plná zdravotnického materiálu, která měla původně namířeno do Francie, se nakonec vydají do USA.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Obě země se podobně jako mnoho dalších potýkají s nedostatkem roušek, respirátorů a ostatních klíčových potřeb, přičemž v USA přibývá zpráv o podobném cenovém boji mezi jednotlivými státy federace. Francouzská vláda minulý týden uvedla, že při aktuální spotřebě by jí zásoby ochranných pomůcek vydržely na tři týdny. Zároveň však zaznívaly z řad zdravotnického personálu nebo policie stížnosti, že vybavenost už je nyní nedostatečná.

»Je to složité, bojujeme 24 hodin denně,« řekl Rottner o snaze zajistit potřebný materiál. Uvedl také, že zřídil speciální tým, který pracuje na tom, aby region Grand-Est obchodní tahanice vyhrával.

Na neférové počínání amerických nákupčích si zároveň podle AFP nestěžuje jen Rottner, ale také jeho protějšek v regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur na jihovýchodě Francie Renauld Muselier.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 25 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kerapa
2020-04-03 11:09
To snad jde těm Číňanům jenom o mrzký peníz?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.