Ilustrační FOTO - Pixabay

Třinácti německým fotbalovým klubům hrozí insolvence

Více než třetině z 36 klubů první a druhé německé fotbalové ligy hrozí kvůli přerušení soutěží v době koronavirové pandemie vážné ekonomické problémy. Podle magazínu Kicker může 13 týmů skončit ještě v této sezoně v insolvenci, pokud se brzy nezačne znovu hrát a nebudou přicházet peníze od televizních společností za přenosy.

Kicker vychází z inventury financí, kterou 36 klubů provedlo na žádost Německé fotbalové ligy. Podle magazínu už dvanáct klubů využilo peníze ze čtvrté splátky od televizí k tomu, aby zaplatily své faktury.

V elitní bundeslize je akutně ohrožen jeden klub, jenž dokáže své závazky plnit pouze do konce května. Další tři prvoligové týmy by v případě nucené pauzy a absenci peněz za televizní přenosy vydržely pouze o měsíc déle. Ještě horší je situace v druhé lize, kde hrozí insolvence na konci května sedmi klubům a dvěma dalším v červnu.

Fotbalové soutěže v Německu, které má téměř 80 tisíc potvrzených případů COVID-19 a skoro tisíc mrtvých, budou zastaveny minimálně do konce dubna.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.