205. děťátko je velikonoční klučík

Chlapeček Milan vstoupil do světa dvířky táborského babyboxu umístěného na G-centru. Stalo se na Bílou sobotu 11. dubna v 7.25 hodin, sdělil zakladatel a propagátor babyboxů Ludvík Hess, předseda správní rady Nadačního fondu pro odložené děti Statim.

Chlapec byl do schránky vložen nahý, zabalený v bílé dece, mezi nožičkami měl ručník, pupečník byl zaschlý. »Na pohled zdravé děťátko jsem po domluvě s ředitelkou domova seniorů Jaroslavou Kotalíkovou pojmenoval Milan. Otvírání táborského babyboxu se totiž zúčastnil politik Milan Štěch a můj někdejší vysokoškolský učitel, rádce a velký přítel profesor PhDr. Milan Nakonečný žije v Táboře,« vysvětlil Hess. Milánek je šesté letošní děťátko, druhé v Táboře.

V Táboře byl babybox otevřen v roce 2013. Milan odložený 11. dubna 2020 dostane od České mincovny www.ceskamincovna.cz zlatý dukát s číslem 205 (viz snímek). »Věřím, že mě Česká mincovna pozve k předávání a že se jej zúčastní i jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, jež má největší zásluhy na instalaci babyboxu v G-centru. Nemocnice v Táboře totiž nebyla k dohodě nakloněná,« dodal Hess.

(mh)

FOTO – archiv Statim


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 6 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.