Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

Léky a vakcína musí být dostupné pro všechny

Politická frakce Levice v Evropském parlamentu (GUE/NGL, členem je i KSČM) je odhodlána co nejvíce pomoci v boji proti pandemii COVID-19.

GUE/NGL si je vědoma, že jednou z největších výzev současnosti je nalezení léku/vakcíny na COVID-19, což uznává i Evropská komise, která do této aktivity investovala již značné finanční prostředky. Debata by se kromě vědecké úrovně měla vést i o tom, kterak bude EU reagovat, až bude vakcína k dispozici. Levice požaduje, aby se již nyní Komise zabývala tím, jak zajistí, aby vakcína byla k dispozici všem občanům zemí EU, a to způsobem, který bude zřetelně preferovat zdraví obyvatel před zisky pro farmaceutické firmy.

Levice v tuto chvíli zvažuje všechny možné prostředky, kterými by se to dalo zajistit, a jediná česká levicová europoslankyně, Kateřina Konečná, je v samém centru těchto debat. Brzy vás budeme informovat o zvoleném postupu a možnostech, jak evropskou Levici v jejích aktivitách podpořit.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 8 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama