Reklama

Národní technické muzeum žije!

»Rovněž naše expozice jsou v současnosti, jako jiné kulturní instituce v ČR, uzavřeny pro veřejnost. Ale i tak stále zůstáváme s vámi,« řekl naší redakci vedoucí Odboru pro styk s veřejností NTM Jan Duda. Na svých internetových stránkách muzeum zve k virtuální prohlídce několika expozic včetně oblíbené Dopravní haly. Formou reportáží České televize přiblížilo své akce a výstavy a v publikacích muzea, které je možné si objednat přes e-shop, naleznou mnoho zajímavého i nároční zájemci. Novinkou pak je aplikace, díky které je možné na dálku projít výstavu Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte.

»Z důvodů současné obtížné situace způsobené koronavirovou epidemií expozice a výstavy Národního technického muzea utichly. Jindy živé muzeum plné dětí i dospělých návštěvníků je nezvykle prázdné. Jsme tu ale stále s vámi. Přijměte pozvání na prohlídku muzea na našich internetových stránkách a sledujte naše další aktivity,« doplnil generální ředitel NTM Karel Ksandr.

Jak na to

Na internetových stránkách Národního technického muzea www.ntm.cz je tedy možné virtuálně vstoupit do expozic »Doprava«, »Fotografický ateliér«, »Astronomie«, »Tiskařství« či »Architektura, stavitelství a design« a prohlédnout si prostředí a exponáty těchto známých expozic.

Technika v domácnosti

»Pro širokou veřejnost jsme také připravili souhrn reportáží České televize,« doplnil Duda.

Reportáže podrobně přibližují již proběhlé akce a výstavy NTM jako např. mimořádnou jízdu »Prezidentského vlaku NTM« z roku 2018, ale i současné výstavy, které jsou nyní bohužel v muzeu uzavřeny, jako jsou Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte, Technika v diktaturách a Sláva amatérské fotografie.

Národní technické muzeum pořádá i velké množství programů pro školy. »Tematicky vycházíme z obsahu oblíbených edukačních programů NTM. Připravené materiály jsou uzpůsobeny pro práci z domova, práce s nimi je možná přímo na počítači, není třeba je tisknout,« vysvětlil Duda. »Podklady obsahují také různé aktivity, které je možné zkoušet za pomoci doma běžně dostupných materiálů. Pedagogové tak mají možnost zaslat žákům pracovní listy vhodné k doplnění učiva nebo vyzkoušení různých experimentů. Vyplněný list žák pouze uloží a zašle zpět. První z řady takto zpracovaných materiálů se zabývají tématem ‚Papír‘ a ‚Energie‘,« dodal s tím, že NTM nezapomíná ani na rodiny s dětmi. »Pro ty jsme připravili deskovou hru k výstavě Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte. Hra je provedena v zajímavém výtvarném řešení a zve k rozptýlení a poučení několik hráčů, členů rodiny, tedy závodníků na motocyklech Jawa. Zábavnou formou hráči poznávají historii spojenou s úspěchy firmy Jawa a jejích motocyklů. Hra probíhá obdobně jako známé Člověče, nezlob se.  Je volně ke stažení ve verzi pro tisk na formát papíru A3, v domácích podmínkách oceníte verzi pro tisk na dvě strany A4, které lze jednoduše slepit,« uzavřel své informace o činnosti NTM v mimořádných podmínkách virové epidemie a dočasném uzavření muzea vedoucí Odboru pro styk s veřejností NTM.

Ivan ČERNÝ

FOTO - NTM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.5, celkem 6 hlasů.

Ivan ČERNÝ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.