Ilustrační FOTO - Pixabay

Bylinky a leccos jiného

Pamatuji se na to, že babička měla v kuchyni spoustu (tak mám jejich počet zafixován) lahviček s olejem a octem v tmavém zákoutí kuchyně, v nichž plavaly všeliké bylinky a květy. Děda říkával, že je to jen pro parádu, babička pak, že »dědek tomu nerozumí«. I všelijaké sáčky se sušenými bylinkami měla babička pečlivě uložené v suchu a ve tmě. Však se k nim ještě dostaneme.

Bylinkové lektvary vám vřele doporučuji. Jsou skvělým ochucovadlem hotových i připravovaných pokrmů z masa, polévek, zeleninových i ovocných salátů. Mám jich ve skleničkách několik, dlužno dodat, v malých skleničkách, protože relativně rychle stárnou. Jak se připravují?

Babičky věděly, jak na to. Listy, květy a bylinné části rostlin odstřihovaly nebo trhaly brzy dopoledne, hned poté, co rostliny po noci oschnuly. Po slunečných dnech je obsah hodnotných léčivých látek nejvyšší, což babičky dobře věděly. Stejně jako fakt, že zralá plodenství se semeny se sklízejí v časných ranních hodinách před tím, než začnou sama vypadávat; kořeny sklízely většinou na podzim nebo zjara.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Bylinkové octy se připravují tak, že se bylinky (nejčastěji estragon, bazalka, kopr, máta i jiné), dají asi na měsíc vyluhovat do tmavé lahve s kvalitním vinným octem.

Bylinkové oleje vyžadují větší péči. Počítejte se zhruba hrstí (ale kolik to opravdu je?) čerstvých bylinek na 1000 ml, nejlépe slunečnicového nebo jiného kvalitního oleje. V něm je nechte zrát až šest týdnů, než je poprvé použijete. Babičky používaly klasické bylinky – například pelyněk, majoránku, tymián, rozmarýn, šalvěj (některé bylinky jemně usekaly nožem, jiné utřely v hmoždíři) i strouhaný křen (na 500 ml zhruba tři lžíce), byť dávaly přednost křenu čerstvému, ale k lehkému dochucení některých pokrmů byl a je křen v oleji dobrým řešením.

Zkuste připravit ochucené bylinkové oleje s jemně usekanými chilli papričkami nebo z čerstvě ustrouhaného zázvoru (v obou případech stačí asi tři lžíce na 500 ml oleje). Pár kapek do hotového pokrmu či na zeleninový salát nejen znalce potěší.

Pečlivě uzavřené láhve nechte zprvu několik dní stát na okenním parapetu (na světle), opakovaně (nejlépe každý den) důkladně protřepejte. Poté je uložte na tmavém místě. Bylinky v octu ponechejte, bylinkový olej přeceďte do jiné skleničky, poté, jak již řečeno, v chladu a na světlu nepřístupném místě uložte.

Leckteré z ochucených olejů a octů můžete dnes koupit ve specializovaných prodejnách. Jsou dobré, drahé, často v krásných lahvičkách. I jejich čas spotřeby je však limitován, stejně jako těch, které si připravíte doma.

Babičky znaly a znají řadu dalších, nejen dochucovacích, ale i ozdravných triků. Některé nabídneme dnes, jiné za týden…

Tak třeba nadměrné pocení. Pomůže studená voda, šalvěj, přeslička nebo zelený čaj. Ponořte ruce až po zápěstí na několik sekund do velmi chladné vody. Pocení by mělo rychle přestat. Jakmile začne být na ruce chladno, vyndejte je, trochu je zahřejte a poté opakujte.  S pocením si poradí čaj ze šalvěje, údajně tři šálky denně stačí.

Hrst mladých smrkových výhonků do koupele si s pocením také poradí, a navíc tělo osvěží. Do koupele přidávaly také nálev ze tří hrstí nasekaných listů ořešáku královského a hrsti dubové kůry. Pár minut osvěžující koupele v teplé vodě neuškodí, ale potěší.

Bábinky znaly jednoduchý trik proti pocení a zápachu nohou. Pravidelné koupele v roztoku obyčejné jedlé soli. Dezinfekci nohou pomůže i koupel v silném roztoku zeleného čaje. Ten ostatně pomůže i se zápachem linoucím se z úst… Zápach z úst mohou vyvolávat bakterie v ústech – plak, povlak na jazyku, zkažený zub, zánět nosohltanu i problémy s trávením. Zda to babičky věděly, netuším, ale asi ano. Protože když neměly zelený čaj, což je z pohledu historie více než pravděpodobné, připravovaly k pití a k výplachu úst čaj z kmínu, máty peprné a anýzu, věděly, že pomůže i žvýkání petrželové natě a koriandru.

A za týden nabídneme další »babské« rady, které vás osvěží na duchu i na těle…

(jan)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 6 hlasů.

(jan)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.