Ilustrační FOTO - Pixabay

Sparta zdolala Bohemians, Zlín porazil Příbram

Fotbalisté Sparty zvítězili v 28. kole první ligy 1:0 na hřišti Bohemians 1905 a posunuli se na čtvrté místo s dvoubodovou ztrátou na třetí Liberec, který pouze remizoval 2:2 s Mladou Boleslaví. Dále si Zlín poradil 1:0 s poslední Příbramí.

O výhře Sparty rozhodl sedm minut před koncem Benjamin Tetteh. Pomezní rozhodčí sice bývalému hráči odmával ofsajd, ale hlavní sudí Zbyněk Proske po poradě s videem k velké nelibosti domácích uznal gól jako regulérní. Sparta vyhrála potřetí za sebou, naopak vršovický celek nenavázal na předchozí čtyři vítězství a zůstal desátý.

Mladá Boleslav se v Liberci ujala vedení už ve druhé minutě, ale v 36. minutě dostal červenou Jakub Klíma a za pět minut srovnal domácí Jan Kuchta. Hosté však i v oslabení šli do vedení po penaltě Lukáše Budínského, ale Slovan, který také dohrával v deseti, v nastavení vyrovnal. Ve druhém utkání po sobě si dal vlastní gól Alexej Tatajev.

Zlín za vítězstvím nasměroval úspěšnou penaltou Tomáš Poznar. Domácí Fastav vyhrál poprvé v jarní části nejvyšší soutěže a na poslední Příbram získal náskok devíti bodů. Středočeši prohráli bez vstřelené branky podruhé za sebou a na předposlední Opavu, která má zápas k dobru, ztrácí jeden bod.

Statistika sobotních zápasů 28. ligového kola:

Fastav Zlín - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Branka: 39. Poznar z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Čanturišvili, Hlinka, Bartošák - Dramé. Bez diváků.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 41. Kuchta, 90.+5 vlastní Tatajev - 2. Jiří Klíma, 62. Budínský z pen. Rozhodčí: T. Klíma - Moláček, Hrabovský - Cieslar (video). ŽK: Alibekov, Karafiát, Beran, Kačaraba - Křapka. ČK: 75. Kačaraba - 36. Jakub Klíma. Bez diváků.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 83. Tetteh. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Rejžek (video). ŽK: Mosquera, Hronek, Osmančík, Ljovin, Koubek (vedoucí mužstva), Vaníček, Miller (trenér brankářů) - Štetina, Dočkal. Bez diváků.