Ilustrační FOTO - Pixabay

Slavia ve 28. kole remizovala s Plzní, Jablonec vyhrál v Teplicích

Fotbalisté Slavie v ligovém šlágru prvního s druhým týmem tabulky doma remizovali 0:0 s Plzní. Pražané si po 28. kole udrželi v čele osmibodový náskok před Viktorií a přiblížili se k obhajobě mistrovského titulu. Jablonec vyhrál v Teplicích 2:1 gólem z nastavení a vrátil se na čtvrté místo. Venku uspěla také Ostrava, která zdolala Olomouc 3:2 a je znovu šestá.

V Edenu se hrál poslední ligový zápas, na který kvůli opatřením proti koronaviru mohlo jen 300 osob. Od pondělí se sportovních akcí bude moci účastnit 500 lidí. "Červenobílí" proti Plzni přišli o podporu fanoušků, pár desítek příznivců se aspoň sešlo před branami stadionu a jejich chorály doléhaly až na hřiště. V druhé půli domácí vlajkonoši odpálili dýmovnici a na chvíli tím zahalili část hlediště.

Slávisté hlavně v první půli téměř nepustili Viktorii k její hře a celkově si vytvořili víc šancí. V těch největších ale Lukáš Masopust ani Nicolae Stanciu nepropálili gólmana Aleše Hrušku. Západočeši ani jednou nevystřelili na domácí branku a v devátém jarním soutěžním zápase pod trenérem Adrianem Guľou poprvé nezvítězili. Plzeňští alespoň v Edenu bodovali po předchozích šesti ligových porážkách za sebou.

Jablonec ve 20. minutě poslal do vedení bývalý teplický obránce Michal Jeřábek, krátce po změně stran vyrovnal Jakub Řezníček. Domácí pak měli několik šancí na obrat, jenže už znovu nepřekonali gólmana Vlastimila Hrubého. Závěr patřil hostům. V 85. minutě ještě neproměnil penaltu další bývalý hráč "Sklářů" Jan Krob, kterého vychytal Tomáš Grigar, ale ve třetí minutě nastavení dramatický duel rozhodl Miloš Kratochvíl. Tepličtí počtvrté za sebou nezvítězili a jsou dvanáctí.

Ostravskému mužstvu se v Olomouci povedl začátek. Už v páté minutě otevřel skóre Milan Jirásek a ve 23. minutě ho napodobil Ondřej Šašinka. Po snížení Lukáše Juliše hostům těsně před pauzou vrátil dvoubrankový náskok Nemanja Kuzmanovič. Až ve čtvrté minutě nastavení druhé půle David Houska uzavřel na konečných 2:3. Hanáci prohráli potřetí za sebou a zůstali jedenáctí.

Předposlední Opava vydřela remízu 1:1 se Slováckem a popáté v řadě nezvítězila. Slezané šli do vedení ve 21. minutě po brance Lukáše Železníka. Hosté z Uherského Hradiště, kteří si místy vytvořili výraznou převahu, po hodině hry vyrovnali zásluhou Milana Petržely. Opavští mají dvoubodový náskok na poslední Příbram, Slovácko kleslo na sedmou pozici.

Karviná doma remizovala bez branek s Českými Budějovicemi, sérii bez výhry protáhla na čtyři kola a zůstala na čtrnáctém místě znamenajícím baráž. Jihočeský nováček, kterého v utkání podržel brankář Jaroslav Drobný, je dál osmý.

Už v sobotu Sparta v malém pražském derby vyhrála 1:0 na stadionu Bohemians 1905, naplno bodovala potřetí za sebou a patří jí pátá příčka. Třetí Liberec doma v nastavení zachránil remízu 2:2 s Mladou Boleslaví. Zlín v záchranářské bitvě doma zdolal poslední Příbram 1:0 a poskočil na třinácté místo.

Následující 29. kolo, které je předposledním v základní části nejvyšší soutěže, se odehraje jednotně ve středu od 18:00.

Statistika nedělních zápasů 28. ligového kola:

SFC Opava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 21. Železník - 64. Petržela. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. Bez karet. Bez diváků.

MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Matoušek. ŽK: Taiwo, Lingr - Javorek. Bez diváků. Sestavy:

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:3 (1:3)

Branky: 34. Juliš, 90.+4 Houska - 5. Jirásek, 23. Šašinka, 45.+1 Kuzmanovič. Rozhodčí: Ardeleanu - Caletka, Hurych. ŽK: Houska, Breite, Jemelka, Hála - Jirásek, Šašinka. Bez diváků.

FK Teplice - FK Jablonec 1:2 (0:1)

Branky: 48. Řezníček - 20. Jeřábek, 90.+3. Kratochvíl. Rozhodčí: Ginzel - Novák, Váňa - Hrubeš (video). ŽK: Kodeš, Hečko (fyzioterapeut), Mareček, Vondrášek (všichni Teplice). Bez diváků.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Franěk - Vlček, Flimmel - Marek (video). ŽK: Provod, Bořil - Hejda, Řezník, Kopic, Chorý. Bez diváků.