Ilustrační FOTO - Pixabay

V Karviné virus stále zlobí

Sedm zdravotních sester z chirurgického oddělení krajské Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj má pozitivní test na koronavirus. Zřejmě se nakazily od pacientky. Dvě chirurgické stanice jsou proto sestěhovány do jedné. Chirurgové aktuálně dělají pouze akutní operace. Plánované zákroky jsou zastaveny.

»Vedení nemocnice ve spolupráci s hygieniky podniklo potřebné kroky, aby se nákaza nešířila dál. Pozitivně testované zdravotní sestry a všichni, kdo s nimi byli v kontaktu, jsou z nařízení hygieniků v karanténě,« uvedla Miroslava Chlebounová z krajského úřadu.

Jde o zdravotní sestry z oddělení Chirurgie 2. Všichni pacienti chirurgie budou otestováni na koronavirus. Laboratorní PCR testy podstoupí také všichni zaměstnanci chirurgie včetně dalších lidí, kteří byli v kontaktu s pozitivně testovanými zdravotními sestrami. Zároveň bude v místě provedena plošná dezinfekce.

»Zdravotní sestry se s největší pravděpodobností nakazily od pacientky, která byla od ledna hospitalizována na sociálním lůžku v orlovské nemocnici. Kvůli zhoršení zdravotního stavu byla bez příznaků koronavirové nákazy začátkem června převezena na chirurgii do Karviné a poté do Léčebny dlouhodobě nemocných,« uvedla Chlebounová.

Mluvčí nemocnice Věra Murínová ČTK řekla, že v pondělí bylo otestováno 43 zaměstnanců, z nichž sedm zdravotních sester mělo pozitivní test. Do karantény tak muselo celkem 28 pracovníků zdravotnického zařízení včetně nemocných sester, které ale mají bezpříznakový průběh nemoci. Testováno bylo dalších 49 lidí a na výsledky těchto testů zdravotnické zařízení čeká.

Karvinsko má aktuálně nejvyšší počet nakažených v regionu. Důvodem je ohnisko koronaviru v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné. Od počátku pandemie onemocnělo koronavirem už 1675 lidí, 543 nemocných připadá právě na Karvinsko.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.