Připomněli, proč byli Němci odsunuti

Vlastivědný spolek Českolipska uspořádal v pondělí v České Lípě připomínku odsunu Němců. Okresní výbor KSČM v České Lípě přišel na protimanifestaci připomenout, proč byli Němci odsunuti. S transparenty připomněl, kolik lidí zde Němci zavraždili či proč si spolek nepřipomíná i vyhnání Čechů z pohraničí v letech 1938-1939.

O akci Haló noviny informovala Marie Hanischová, místopředsedkyně Národní rady Klubu českého pohraničí.

Na protimanifestaci přímo v místě konání akce Vlastivědného spolku se sešlo přes 30 členů KSČM, protože jejich krédem je: »Vždy budeme bránit výsledky druhé světové války! Vždy budeme bojovat proti fašismu!« »Nejvíce nás pobavila reakce pana místostarosty Brože (ANO), který když nás viděl, obrátil rychle směr zpátky na radnici a akce se nezúčastnil,« řekla Hanischová.

Akce se účastnili předseda OV KSČM Václav Větrovec, krajský zastupitel Jan Dvořák, místopředsedové OV KSČM Jan Koros a Josef Jirák, dále tajemník KV KSČM František Chot a také přijeli členové a příznivci KSČM z jiných okresů, například Jaroslav Houha ze Semil, M. Hanischová z Mostu ad. Též se účastnili místopředsedové Národní rady KČP Jaroslav Hudec a Zbyněk Cincibus.

(za)

FOTO – Jaroslav HOUHA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 55 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.