REDAKČNÍ SLOUPEK

ČT po volbách zjistila, že existují Haló noviny

Bylo vtipné sledovat vysílání nedělních Událostí, kdy moderátor Jakub Železný informoval o výsledcích voleb. Hned v prvních minutách zmínil dokonce i deník Haló noviny, a to v souvislosti s Oldřichem Bubeníčkem (KSČM), pravděpodobně budoucím hejtmanem Ústeckého kraje, který v minulosti pracoval jako redaktor právě těchto levicových novin.

»Objektivní« moderátor Železný, který se netají názorem, že před rokem 1989 bylo všechno špatně, v neděli v Událostech České televize, pod tíhou výsledků voleb, udělal tedy reklamu Haló novinám, a to je prima. Že by se veřejnoprávní Česká televize začala trošku měnit a stala se více objektivní? Myslím, že zatím se jedná o pouhé politické lavírování, posuďte sami.

V pondělí mi vyprávěl velvyslanec Venezuely v České republice Victor Hernández Leon svou osobní zkušenost s Českou televizí a docela přitom kroutil hlavou a také se smál. Před časem ho totiž ČT požádala o spolupráci, měl se podílet na dvouhodinovém pořadu právě o Venezuele. Špičkový moderátor zpravodajství ČT si s venezuelským ambasadorem naplánoval termín natáčení pořadu.


A od té doby se prostě neozval ani on, ani nikdo jiný z České televize. Zmíněný velvyslanec dva dny před domluveným natáčením sám kontaktoval ČT a tam mu bylo sděleno, že pořad byl zrušen. Nevím, jestli je to k smíchu, nebo k pláči.

Každopádně mě zaráží špatné zacházení a také způsob »komunikace« České televize s výše uvedeným velvyslancem, není to důstojné této veřejnoprávní instituce. Znamená to jediné, ledy tají pomalu.

Veřejnoprávní médium alespoň chvíli váhalo nad tím, zda natočit, či nenatočit pořad o Venezuele. S výběrem komentátorů, kteří debatují nad různými politickými událostmi, si však hlavu nadále nelámou. Stále stejné tváře novinářů českých deníků se objevují ve veřejnoprávní České televizi.


Například takový Jindřich Šídlo z Hospodářských novin, ten je v ČT doslova »pečený, vařený« a to, co říká, je vlastně už monotematické a odhadnutelné. Na svůj facebookový profil, po volebním průšvihu pravice, každopádně napsal, že doufá, že se uplatní i v nové době.

Myslím, že není třeba takových výkřiků. Stačí lidská slušnost nás všech. Jak třeba k venezuelskému velvyslanci, tak například ke komentátorům i z jiných, než dnešní době poplatných deníků.

Docela by mě zajímalo, jestli se jednou dočkám toho, že komentátor Haló novin bude debatovat nad aktuální politickou situací ve studiu České televize, a klidně společně třeba s Jindřichem Šídlem. Bylo by to nejenom slušné, ale vskutku i demokratické.

Radovan RYBÁK


Zajímají-li vás další články v našem deníku, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 104 hlasů.

Radovan RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


matejovsky.z
2012-10-18 17:09
Na české televizi maji komentátory kteří překrucuji vše a hlavně to
co se jim nehodí do krámu a hlavně když se jedná o pravdu a hlavně o
KSČM potřebovali by všichni vyhodit a to platíme teto televisi
koncesioářské poplatky aby mohli co nejvíce lhát.
svaty_vaclav
2012-10-18 13:36
Jakub Železný je televizní pravicový tragéd, na něj nemá cenu
reagovat, člověk vždycky ví, co bude říkat. Takových tragédů je
tam víc, komentátor Borek a jiní, včetně ženských komentátorek,
Strouhalová aj.
pleningeri
2012-10-18 09:18
Podobnou "botu" odvysílala ČT v souvislosti s uvolněním cest
Kubánců do zahraničí. Hlasatelka stručně přečetla zprávu a dala
slovo "komentátorovi" ze španělské redakce Čro7, který, ve
stejném žargonu jako kdysi Tomáš Etzler o KLDR, "vysvětlil"
jak se věci mají. Kdy konečně dojde k "velkému úklidu" ve
veřejnoprávních médiích?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.