Ilustrační FOTO - Pixabay

Slavia obhájila ligový titul, Jablonec remizoval s Libercem

Fotbalisté Slavie porazili v druhém kole ligové nadstavby Plzeň 1:0 a zajistili si obhajobu titulu. Pražané mají tři zápasy před koncem soutěže na čele tabulky před druhou Viktorií devítibodový náskok a díky lepšímu postavení po základní části už o vedoucí příčku nemohou přijít. Šlágr v Edenu rozhodl v 69. minutě Petr Ševčík. Jablonec remizoval s Libercem 1:1 a před rivalem udržel čtvrté místo v tabulce. Podještědské derby ve 24. minutě gólově otevřel Jan Kuchta, v 85. minutě vyrovnal kapitán Tomáš Hübschman.

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 85. Hübschman - 24. Kuchta. Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák - Franěk (video). ŽK: Sýkora, Černák, Rada (trenér), Matoušek, Kratochvíl, Jeřábek - Kuchta, Karafiát, Koscelník, Mikula, Malinský, Baluta, Mara, Hoftych (trenér). ČK: 90.+2 Čech (trenér brankářů Liberce). Diváci: 672 (limit 5000 osob na stadionu).

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 69. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Podaný - Berka (video). ŽK: Chorý, Kalvach, Hořava (všichni Plzeň). Diváci: 3500 (limit 5000 osob na stadionu).