Obrazy a kresby jubilanta Jaroslava Alta

V Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře probíhá do 13. září výstava obrazů Jaroslava J. Alta Obrazy a kresby. Výstava byla připravena k významnému životnímu výročí tohoto kutnohorského rodáka.

Vernisáže výstavy, která dostala záštitu i hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO), se zúčastnil mimo autora i předseda středočeského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek, který reagoval i na úvodní slova: »Autor vzpomínal, že zde měl svou první výstavu. Doufá, že ta na stejném místě zahájená výstava nebude jeho poslední. To si určitě nemyslím, protože v dnešní přetechnizované době jsou jakékoliv průhledy do skutečného světa více než potřebné.«

Jaroslav J. Alt, který se do roku 2015 aktivně věnoval i restaurování uměleckých děl, realizoval od roku 1976 téměř 40 autorských výstav a účastnil se rovněž na více než 80 společných výstavách.

Malíř, grafik, restaurátor a pedagog studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. B. Slánského a prof. R. Ondráčka.

Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách nejen kutnohorských institucí, ale i Národní galerie, Uměleckoprůmyslového muzea, dále třeba v Japonsku, Španělsku, USA, Egyptě, Německu, Itálii, Francii.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.