Reklama

Nejlepším hráčem 1. ligy bude Kolář, Stanciu, nebo Souček

V nominaci na nejlepšího hráče první fotbalové ligy jsou brankář Ondřej Kolář a záložníci Nicolae Stanciu a Tomáš Souček z mistrovské Slavie. Mezi trenéry se o ocenění budou ucházet Jindřich Trpišovský ze Slavie, Adrian Guľa z Plzně a Pavel Hoftych z Liberce. Výsledky zveřejní Ligová fotbalová asociace ve čtvrtek.

Byli oznámeni vítězové doprovodných anket, které ovládli hráči obhájců titulu z Edenu. Nejlepším brankářem ročníku se v hlasování kapitánů a prvoligových celků stal Kolář, mezi záložníky byl zvolen Stanciu, mezi útočníky Petar Musa. Nadvládu červenobílých narušil jen obránce Jakub Brabec z Plzně.

Ondřej Kolář. FOTO - Wikimedia commons

Kolář v končícím ročníku nastoupil k 30 zápasům, ve kterých inkasoval deset branek a vychytal rekordních 22 čistých kont. V anketě dostal celkem 165 bodů a suverénně porazil dvojici Aleš Hruška z Plzně (61), Jaroslav Drobný z Českých Budějovic (40).

Stanciu pomohl Slavii k titulu čtyřmi góly a 11 asistencemi a v hlasování byl se 70 body první před Guélorem Kangou ze Sparty (55) a Petrem Ševčíkem ze Slavie (45).

Musa dal na podzim během hostování v Liberci sedm branek a bilanci zdvojnásobil na jaře po návratu do Edenu. Před  posledním kolem má na kontě 14 branek a je spolu s Liborem Kozákem ze Sparty nejlepším střelcem soutěže. Chorvatský útočník, který ale proti Spartě nemůže kvůli kartám nastoupit, vyhrál s 88 body právě před Kozákem (49) a Jakubem Řezníčkem z Teplic (45).

Ocenění pro nejlepšího obránce získal plzeňský Brabec, přestože nejlepší obranu měla s pouhými 12 inkasovanými góly Slavia. Bývalý hráč Sparty nebo Genku získal 69 bodů a ve velmi těsném souboji porazil dvojici červenobílých Ondřej Kúdela (67), Vladimír Coufal (64).

Vítězové hlavních anket budou zveřejněni ve čtvrtek. Mezi hráči může prvenství z minulé sezony obhájit Souček, který na podzim odešel ze Slavie do londýnského West Hamu. Mezi trenéry obhajuje prvenství Trpišovský.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.