Klenoty středočeského pravěku

Ústav archeologické památkové péče středních Čech zahájil na zámku v Nižboru výstavu Klenoty středočeského pravěku, která bude k vidění do konce října.

»Výstava poutavě vypráví 13 archeologických příběhů z různých míst Středočeského kraje, které pronikají do různých oblastí lidské činnosti – od rituálů pohřbívání po hospodaření s vodou. Navazuje na stejnojmennou loňskou publikaci. Mám s ní spojený i svůj osobní příběh, protože je zde vystavena také zrestaurovaná kančí hlava z keltského vědra z Týnce nad Labem, kde jsem ji viděl na nalezišti poprvé,« vyzdvihl výstavu předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek ((KSČM).

Mimo pravěkých klenotů si mohou návštěvníci prohlédnout i další věrné repliky, některé si mohou i osahat. Nechybí ani dobově oděné postavy, zdařilý dokumentární snímek v kinokoutku, interaktivní stanoviště s vrtáním kamenných seker či ražbou keltských mincí.

Mimo zajímavé avizované publikace je připraven i dětský katalog k výstavě.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 8 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.