Křížové tažení jednoho propagandisty ODS

Bývalý mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí z doby, kdy tento úřad ovládala ODS, mediální poradce exministra Petra Nečase, později ředitel analytického odboru Úřadu vlády v době Nečasovy vlády Jiří Sezemský je kapacita nad jiné povolaná. Pro ostře pravicový deník Forum24 a jeho časopis Forum tvrdí ideologickou antikomunistickou a antisocialistickou muziku.

Sezemský uměl loajální pukrlátka a držel omertu tehdy, když Petr Nečas v tandemu s Janou Nagyovou řídili velmi svérázně ministerstvo a později i vládu. A jako znalec temného zákulisí zachovává omertu o hříších ODS dodnes. Zato pro červnové Forum sepsal vášnivý propagandistický pamfletík »komunistických hříchů« s názvem Filip a jeho parta. Začal rozhořčením nad vyjádřeními předsedy KSČM Vojtěcha Filipa pro deník Krasnaja zvezda, v němž Filip kriticky komentoval projevy neúcty k památce osvoboditelů a barbarský čin hanobení pietního památníku na Praze 6 završený nakonec odstraněním sochy maršála I. S. Koněva.

Pak Sezemský, sužovaný pocitem křivdy, že minuly zlaté časy vládnutí ODS v režii Nečas-Nagyová-Sezemský, zabědoval, že »Babiš... legitimizoval KSČM jako demokratickou stranu«. Zaplaven hořkostí zlobně semlel možné i nemožné. Vžil se do role lustrátora, znalce úhonnosti StB a bezúhonnosti »tajných služeb v demokratických zemích«, ujal se role historika, právníka. Vedle současného předsedy KSČM a dalších samozřejmě neopomenul okopávat ani jeho předchůdce.

Miroslavu Grebeníčkovi Sezemský nemůže zapomenout, že v Poslanecké sněmovně odmítl politický zákon o protikomunistickém odboji, který de facto legalizuje nejen legitimní projevy nesouhlasu a odporu proti vládnutí někdejší KSČ, ale i »vhodný« teror a »správné« vraždy. Jako opora vlády tandemu »pana čistého«, katolíka P. Nečase a jeho nezištné ředitelky J. Nagyové, se Sezemský dodnes nevyrovnal ani s Grebeníčkovou parlamentní a publicistickou kritikou nemravných církevních restitucí a mnohamiliardového finančního daru z peněz všech občanů, věnovaného nečasovskou pravicí katolické církvi.

Pro propagandistu ODS Sezemského je příznačné, že mu stačí jen »dštít oheň a síru«, seznámit se s obsahem toho, co haní, je mu zatěžko. O obsáhlé vázané a výpravné knize poslance Grebeníčka Ve znamení kříže, vydané v Ottově nakladatelství, ideolog Sezemský ve svém antikomunistickém pamfletu fakticky přiznává, že ji neměl v ruce, píše o ní jako o »brožuře«. O poúnorovém znárodnění převážně veřejného majetku, který spolu s výnosy z něj užívaly církve a který po znárodnění byl, jak to dokládá M. Grebeníček, státem využit nejen k dalšímu finančnímu zabezpečení církví, ale ku prospěchu všech československých občanů, píše ideolog Sezemský jako o »gigantické komunistické loupeži«.

Co ale čekat od ideologa, který se pohoršuje i nad zmínkou, že v určité době měli občané jistotu střechy nad hlavou a zaměstnání.

Radomír SILBER


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 73 hlasů.

Radomír SILBER

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmarek3
2020-07-15 15:44
Forum 24 je skutečně neuvěřitelná špína nemající dno.
hajek.jiri51
2020-07-14 19:02
A VM se prdolí v koněspřežce ....co sice "program" nezná,
ale VM by mohl,ne?
svaty_vaclav
2020-07-14 18:25
Strana ODS v Praze-Řeporyje postavila pomník německým hrdlořezům z
SS. Nad touto oslavou německých SS drží ochrannou ruku předseda ODS
Fiala.
janovec68
2020-07-14 18:11
Vtipné. Pan Silber si v levicově vyhraněném tisku stěžuje, že
pravicové médium, které se nikdy nesnažilo tvářit nezávisle a
nestranicky, publikuje články, které jsou příliš ideologické. Jakou
šokující zprávu se tedy dozvíme příště? Že obloha je modrá a
tráva zelená?
velkymaxmilian
2020-07-14 17:03
Má tam být "nic" a koněspřežka s "s". To první je
překlep, druhé slovo správně program asi nezná...
velkymaxmilian
2020-07-14 16:55
"Mnoho povyku pro noc". Autor asi netuší, že Forum 24 je Haló
novinami pravice. Rozdíl je ovšem v kvalitativních i kvantitativních
faktorech mezi těmito periodiky. Haló noviny jsou konězprežkou z
Budějek do Lince, Fórum 24 pak Pendolinem...
kozpav
2020-07-14 07:32
Děkuji za článek.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.