Ilustrační FOTO - Pixabay

Encefalitida v Jihočeském kraji

Hygienici v Jihočeském kraji letos evidovali už 50 případů klíšťové encefalitidy. Je to o 31 více než ve stejném období loni.

Za celý rok 2019 v regionu bylo 99 případů tohoto onemocnění, informovala novináře ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

»Jsme tedy již v polovině loňského celoročního výskytu a letošní sezona zřejmě bude patřit k těm rizikovějším. Český hydrometeorologický ústav předpovídá nadále vysokou aktivitu klíšťat, stále proto doporučujeme při pobytu v přírodě správné oblečení, používání repelentů s odpuzujícím účinkem a po návratu domů se kompletně převléci, osprchovat se a hlavně se dobře prohlédnout, třeba i vícekrát za den,« uvedla.

U jiného klíšťového onemocnění je bilance podobná jako loni. Lymeskou boreliózu hygienici zaznamenali u 150 lidí. »Nejvíce případů bylo zatím na Českobudějovicku, a to 44,« uvedla epidemioložka jihočeské krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Loni bylo v Jihočeském kraji 99 případů encefalitidy a 431 případů lymeské boreliózy. Z hlediska počtu onemocnění bývají nejexponovanější měsíce červen a září, kdy se nejvíc kombinuje dostačující teplo a vlhkost. Největší výskyt klíšťové encefalitidy evidovali jihočeští hygienici v roce 2011, tehdy onemocnělo v regionu 170 lidí a v celé republice 861.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.