Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Za porušení opatření při GP Maďarska F1 hrozí pokuta i vězení

Za porušení protikoronavirových opatření při Velké ceně Maďarska formule 1 hrozí některým pilotům a členům stájí pokuta 15 tisíc eur (asi 400 tisíc korun) nebo dokonce vězení. Podle serveru BBC se nařízení vlády týká občanů Velké Británie a zemí mimo Evropskou unii.

Mezi pravidla při třetím závodě nové sezony, který je na programu v neděli, patří zákaz používání veřejné dopravy a vozů taxi, zatímco jídlo smí účastníci šampionátu jíst pouze na okruhu nebo v hotelu. Vedení mistrovství světa proto všem stájím doporučilo, aby nařízení dodržovala i v případě, že se jich netýkají.

Z deseti týmů ve formuli 1 sídlí sedm ve Velké Británii a z jezdců se pravidla dotknou šestinásobného mistra světa Lewise Hamiltona, Landa Norrise, George Russella, Alexandera Albona, Sergia Péreze, Lance Strola, Nicholase Latifiho, Daniela Ricciarda a Daniila Kvjata.

"Mě to nijak zásadně nepostihne, ale tým bude postupovat podle daných protokolů," řekl Hamilton, který bude bydlet v karavanu. "Žijeme v těžké době, takže nařízení chápu a musíme k nim přistoupit se vší vážností," přidal obhájce titulu a vítěz posledních dvou závodů na Hungaroringu.

Nová sezona formule 1 kvůli pandemii koronaviru odstartovala se čtyřměsíčním zpožděním a s velmi omezeným kalendářem. Na závody nesmí fanoušci a stáje musí dodržovat přísná pravidla včetně zákazu kontaktu mezi jednotlivými týmy a lidmi z venčí.

Za porušení opatření už byli vedením šampionátu napomenuti oba jezdci Ferrari. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel před týdnem při úvodní Velké ceně Rakouska nedodržel předepsaný odstup a bez roušek se bavil s šéfy stáje Red Bull Christianem Hornerem a Helmutem Markem. Charles Leclerc minulý týden na skok odletěl domů do Monaka za přáteli.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.