Ilustrační FOTO - Pixabay

Mraky nad e-cigaretami

Éra elektronických cigaret v Austrálii pravděpodobně končí. Vláda se rozhodla ještě více zpřísnit pravidla týkající se této náhražky klasických cigaret, informoval zpravodajský server news.com.au.

Od 1. července australská vláda zakázala dovoz e-cigaret i nikotinových náplní. V současnosti už všechny australské státy a teritoria zakazují prodej elektronických cigaret a náplní, což znamená, že si je lidí musí dovážet nebo objednávat z ciziny. Jediným způsobem, jak v budoucnu obejít zákaz, bude předpis na e-cigarety od lékaře.

Legálnost e-cigaret se v různých zemích světa liší. V řadě států jsou pokládány za účinný nástroj, jak odvést kuřáky od tradičních cigaret. Britská Národní zdravotní služba (NHS) je doporučuje lidem, kteří chtějí přestat kouřit, společně s poradenstvím. Někteří zdravotní experti ale věří, že e-cigarety mohou lidi přilákat ke kouření, anebo je ponouknout, aby kouřili dál. Další tvrdí, že dopady e-cigaret jsou ještě horší než u těch klasických.

Australský zákaz bude v platnosti 12 měsíců, během nichž poběží veřejné konzultace o regulaci nikotinových produktů v rámci australské vládní regulační agentury TGA. Konečné rozhodnutí o osudu e-cigaret padne podle ČTK v roce 2021.

Australská lékařská asociace (AMA) nejnovější vládní krok uvítala. »Nikotin je vysoce návyková látka a neexistuje množství užívání tabáku, které by bylo bezpečné,« řekl viceprezident AMA Chris Zappala.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 4 hlasy.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.