Zabili sedm dětí a ženy

Při leteckém úderu na severozápadě Jemenu v pondělí zahynulo sedm dětí a dvě ženy. Informoval o tom Úřad pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA).

Při útoku v provincii Hadždža utrpěly rovněž zranění další dvě ženy a dvě děti. V provincii, která leží nedaleko jemenské metropole Saná, se odehrávají tvrdé boje mezi jemenskými povstalci a provládními silami, které ze vzduchu podporuje koalice vedená Saúdskou Arábií.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Podle humanitární koordinátorky OSN pro Jemen Lise Grandeové je »nepochopitelné, že uprostřed pandemie nemoci COVID-19, kdy jsou na stole návrhy na příměří, v Jemenu stále umírají civilisté.« Kdo za útokem stál, úřady do naší uzávěrky neuvedly. Experti OSN nicméně již v minulosti obvinili z válečných zločinů obě strany konfliktu.

Arabská koalice v čele se Saúdskou Arábií nicméně naznačila, že právě v provincii Hadždža podnikala v uplynulých hodinách blíže neurčené operace proti povstalcům. Možnost, že si akce vyžádala i civilní oběti, nyní koalice podle agentury AFP vyšetřuje.

Konflikt v zemi je mnohými v regionu vnímán jako zástupná válka Saúdské Arábie a Íránu, napsala ČTK. Válka již usmrtila více než 100 000 lidí a další čtyři miliony jich vyhnala z domovů. Podle údajů OSN ohrožuje hladomor v Jemenu 10 milionů lidí a 80 % z celkových 30 milionů obyvatel závisí na humanitární pomoci.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.