Ilustrační FOTO - Pixabay

Sestupem ohrožený Bournemouth nestačil doma na Southampton

Fotbalisté Southamptonu vyhráli v 35. kole anglické ligy na hřišti Bournemouthu 2:0. Domácí si připsali 22. porážku v sezoně a na předposlední pozici se přiblížili sestupu.

Vítězný gól vstřelil v 41. minutě útočník Danny Ings. Druhý nejlepší střelec celé soutěže se uvolnil na hranici vápna a technickou střelou zaznamenal 21. ligovou branku v sezoně. Ings mohl přidat další zásah po hodině hry, jeho penaltový pokus ale zneškodnil brankář Aaron Ramsdale.

Ve druhém poločase měly oba celky spoustu šancí a ve čtvrté minutě nastavení dokonce dostal domácí Sam Surridge míč do sítě, videorozhodčí ale odhalil těsný ofsajd. Vzápětí na druhé straně přidal pojistku Che Adams.

Bournemouth stále ztrácí z 19. místa tři body na Watford. Pokud ten v následujících dvou zápasech uhraje alespoň bod, Bournemouth po pěti sezonách mezi elitou sestoupí do druhé ligy.