Ilustrační FOTO - Pixabay

Kvůli koronaviru nakoupeno 520 termokamer

Kvůli koronaviru ministerstvo zdravotnictví nakoupilo 520 termokamer asi za 70 milionů korun. Využívají je pro měření teploty návštěvníků, protože zvýšená teplota je jedním z příznaků COVID-19.

»Do jednotlivých krajů jsme již distribuovali celkem 280 termokamer. Dalších 188 termokamer již bylo distribuováno poskytovatelům akutní a následné lůžkové péče, orgánům ochrany veřejného zdraví a dalším institucím v přímé působnosti státu,« uvedla Klára Doláková z tiskového oddělení ministerstva. Asi tři desítky kamer budou směřovat do strategických rezerv státu.

Například do Jihomoravského kraje šlo 20 kamer, rozdělil jich 18. Dostaly je například nemocnice v Kyjově, Znojmě, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově, Ivančicích, Hustopečích, Letovicích a Tišnově.

Ministerstvo zdravotnictví nakoupilo termokamery pro nemocnice na jaře. Pět stovek termokamer resortu dodala firma Avastech ze Švýcarska. Ministerstvo bylo kvůli tomu kritizováno, že mohlo vybrat české dodavatele.

Termokamery jsou jednou z pomůcek, které ministerstvo nakupovalo během nouzového stavu. Celkem nakoupilo roušky, respirátory, rukavice, ochranné obleky, ale i ventilátory nebo termokamery za 2,34 miliardy korun. Nákupy ochranných pomůcek ministerstvo podle kritiků na začátku epidemie COVID-19 podcenilo, pochybnosti vzbudili i někteří dodavatelé. Nákupy prošetřuje po trestním oznámení i policie a Nejvyšší kontrolní úřad.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 4 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.