Ilustrační FOTO - Pixabay

Hoří na Peloponésu

Řečtí hasiči se na východě Peloponéského poloostrova snaží uhasit rozsáhlý lesní požár nedaleko přímořské vesnice Kechries ležící 80 kilometrů jihozápadně od Atén. Oheň se v posledních hodinách rozšířil dále do vnitrozemí. Evakuováno už bylo pět vesnic a osad. Úřady neohlásily žádná zranění, škody zatím nebylo možné určit.

S ohněm se nyní potýká přes 250 hasičů a dobrovolníci. V boji proti živlu jim pomáhá 10 helikoptér a sedm letadel. Posily sliboval šéf řeckých hasičů, který místo navštívil již dříve. Preventivní evakuace se nejdříve týkala pouze jednoho rekreačního střediska, kde byly i děti. S postupujícím požárem byli k odchodu vyzváni také obyvatelé dvou vesnic, tří menších osad a osazenstvo internátní školy. Hasiči bojují i s menšími požáry nedaleko antické Olympie na severním Peloponésu, poblíž města Petalidi na jihozápadě poloostrova a na turisty oblíbeném ostrově Kréta. Lesní požáry nejsou v horkém a suchém řeckém létě ničím neobvyklým. V roce 2007 si oheň v jižním a centrálním Řecku vyžádal 80 životů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.