Ilustrační FOTO - Pixabay

O školách bude jasno v srpnu

Případná opatření proti koronaviru, která by měly školy dodržovat v novém školním roce, upřesní ministerstvo školství zřejmě v srpnu. V současnosti je to podle něj předčasné.

Podobně jako v uplynulém roce se při rozhodování o fungování škol bude řídit doporučeními ministerstva zdravotnictví a epidemiologů, se kterými je úřad v kontaktu, sdělila mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. »Hovořit nyní o případných opatřeních, která by školy v září čekaly, by v tuto chvíli bylo předčasné,« uvedla Lednová. »Ministerstvo školství je a bude v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví a epidemiology, jejichž doporučeními/opatřeními se budeme, stejně jako v případě uplynulého pololetí, řídit,« dodala.

Ministr Robert Plaga (ANO) v polovině června slíbil, že jeho úřad přes prázdniny upřesní pokyny pro školy, podle kterých by mohly postupovat při případné druhé vlně koronavirové epidemie na podzim. Uvedl tehdy, že by se v nich měly vyjasnit podmínky pro standardní výuku i pro výuku na dálku v případě krátkodobé nebo i dlouhodobé karantény. Podle Lednové vedení úřadu předpokládá, že manuály s aktuálními pokyny bude do škol distribuovat v srpnu.

Pandemie koronaviru výrazně zasáhla do druhého pololetí uplynulého školního roku. Kvůli šíření nákazy se školy 11. března plošně zavřely. Až po dvou měsících se začaly v omezené míře opět postupně otevírat, do konce školního roku byla ale docházka dobrovolná a děti se mohly učit i z domova. Pro školy pak platila přísná hygienická opatření. Manuály stanovily pravidla pro kolektivy po maximálně 15 dětech, dodržování rozestupů, nošení roušek či používání dezinfekce ve školách.

Plaga již v květnu řekl, že nepředpokládá, že by se školy při případné druhé podzimní vlně epidemie nového koronaviru zavíraly plošně, jako tomu bylo v uplynulém pololetí. Pokud by se na podzim epidemie vrátila, mohlo by se stát, že se dostanou do karantény některé ze škol nebo spíš některé ze tříd, uvedl.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 4 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.