Ilustrační FOTO - Pixabay

Technoparty na Benešovsku pokračuje

Technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku stále pokračuje. Příznivci techna sem přijeli v pátek večer,  dopoledne policie evidovala asi 2000 účastníků. Od odpoledne ale na místě zůstává maximálně 800 lidí. Policie odhalila již patnáct řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

"Do současné chvíle policisté nemuseli řešit žádné závažné narušení veřejného pořádku," řekla Nováková. Policie podle ní pravidelně komunikuje s pořadateli akce, s majiteli pozemků i místní starostkou. Z noci z pátku na sobotu eviduje pět stížností na rušení nočního klidu. Kdy má technoparty skončit Nováková zatím neví. Akce se koná na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka, nedá se proto podle policie považovat za nelegální. Zhruba čtvrtina z 800 účastníků jsou cizinci, především z Německa a Rakouska.

Od pátku policisté podle Novákové zkontrolovali 157 lidí přímo na technoparty a 161 vozidel. "U čtyř řidičů policisté řešili dopravní přestupky a patnáct osob usedlo za volant pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Zjištěny a řešeny byly i dva trestné činy, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," uvedla Nováková. Policie na místě využívá vrtulník i dron.

Ilustrační FOTO - Haló noviny

Policie spolupracuje s krajskou hygienickou stanicí, která se o akci zajímá kvůli velkému počtu lidí. Policie se snaží, aby účastníci dodržovali vládou nařízená opatření v souvislosti s pandemií koronaviru.

Podle Lenky Sladkovské, starostky obce Ješetice, pod kterou Hlaváčkova Lhota spadá, je situace velmi nepříjemná. Více se ale nechtěla vyjadřovat. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim se nachází zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se technaři nakonec skutečně sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.