Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Letecký provoz v Číně je už na 80 %

Počet denně vypravených letů s cestujícími v Číně dosáhl už na konci minulého týdne 80 procent úrovně před začátkem koronavirové krize.

Informoval o tom čínský úřad pro civilní letectví, podle kterého bylo 23. července v Číně vypraveno 13 059 letů s pasažéry. Aerolinky patří k firmám, které pandemie nemoci COVID-19 zasáhla nejvíce.

Co se týče počtu přepravených cestujících, ten se v porovnání s loňskou úrovní pohybuje kolem 70 %. Ukazatel vytíženosti, který vyjadřuje, jak se aerolinkám daří obsazovat volná sedadla, dosáhl v průměru 73,57 %.

Vývoj v Číně podrobně sleduje letecké odvětví v celém světě a odvozuje z něj tendenci obnovení poptávky po cestování letadlem.

Ačkoliv Čína ohlásila v některých částech země nové případy nákazy koronavirem, poptávka po vnitrostátní letecké dopravě je teď díky uvolnění cestovních omezení a levným letenkám velmi vysoká.

Peking nyní také povoluje více mezinárodních letů, u všech pasažérů však vyžaduje, aby před cestou poskytli negativní test na nemoc COVID-19.

V Evropě a ve Spojených státech se letecká doprava z koronavirové krize tak výrazně ještě nezotavila. Například přes pražské letiště v červnu cestovalo zhruba 39 000 lidí, což bylo proti květnu pětkrát více. Meziročně je to však stále propad o 97,8 %.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.