Výrobci alkoholu pláčou, virus je drtí

České pivovarnictví kvůli koronaviru a souvisejícím vládním opatřením eviduje za březen až květen ztrátu přes 4,7 miliardy korun. Vyplývá to ze studie Centra ekonomických a tržních analýz (CETA). Až čtyřicetiprocentní ztráty hlásí také výrobci lihovin.

Největší dopady měla zavřená gastronomická zařízení, prodej piva v nich v uvedeném období klesl o 55 procent, respektive o 728 000 hektolitrů. Více se ale prodávalo balené pivo v obchodech, kde se tržby za něj zvýšily zhruba o 794 milionů korun, řekla výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

Tržby pivovarů v důsledku pandemie klesly o 1,1 miliardy korun. Dodavatelé zaznamenali od března do května ztrátu 165 milionů korun. Předpokládají se i vysoké ztráty v distribučním řetězci, kde náklady v pivovarnictví činí kolem 3,5 miliardy ročně. Tržby za prodej piva v hospodách a restauracích se snížily o 4,2 miliardy korun.

Ztráta za období, kdy musely být gastronomické provozy zavřené, bude mít podle Ferencové vliv i na příjmy státního rozpočtu. Propad je nyní přes 1,3 miliardy korun. Za březen až květen se očekává pokles inkasa DPH z piva 951 milionů korun. Inkaso spotřební daně za stejné období kleslo proti loňsku o pětinu, činí 262 milionů korun. Celkový výpadek inkasa daně z příjmu právnických osob se odhaduje na zhruba 39 milionů korun. Celkový odhad poklesu inkasa daně z příjmu fyzických osob a odvodů na sociální a zdravotní pojištění přesahuje 34 milionů korun.

Tržby výrobců a dovozců lihovin v letošním prvním pololetí meziročně klesly o 40 procent. Důvodem je nejen jarní uzavření restaurací kvůli šíření nemoci COVID-19 a také lednový nárůst spotřební daně. Obchodníci se totiž na konci loňska předzásobili výrobky se starou sazbou spotřební daně, které dosud nestihli vyprodat, sdělila Unie výrobců a dovozců lihovin ČR. Za celý rok zatím očekává pokles tržeb o pětinu. Unie sdružuje 17 firem reprezentujících více než 80 procent trhu.

Pivovarníky a lihovarníky navíc straší, že se letos kvůli koronavirovým omezením neuskuteční velké hudební festivaly.

Restaurace a hospody podle Ferencové sice otevřely, ale zda přežijí, ukážou následující týdny. Nejhorší situace je podle ní v Praze a Karlových Varech, kde chybějí zahraniční turisté. Ztráta se do konce roku nedožene, podotkla. »Způsob trávení volného času se změnil a bude hodně těžké, aby se lidé vrátili k návykům, které měli před koronavirem,« řekla.

Podle spoluzakladatele restaurační skupiny Hospodska Luboše Kastnera by měl vzniknout národní program podpory gastronomie. »Ocenili bychom, když bychom se mohli spolehnout na oblast přímých podpor, jakou nabízejí například Německo nebo Rakousko,« řekl. Pomohlo by například dočasné snížení či odpuštění spotřební daně nebo DPH, soudí. Podle Ferencové je zásadní předejít situaci, kdy by se restaurace den ze dne zavřely. Hospodští chtějí v podnikání pokračovat, okamžitě zavřelo jedno až dvě procenta provozů. Ztráty se budou podle ní počítat ale až na podzim, reálný propad bude podle Kastnera k dispozici na začátku příštího roku.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 3 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


1958Jirka
2020-07-29 08:56
Musíme začit více chlastat!!!!!!!!!!!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.