Ilustrační FOTO - Pixabay

Zbytečná úmrtí

Rychlejší zavedení protikoronavirových opatření v Británii pravděpodobně mohlo zachránit řidiče londýnských autobusů, kteří zemřeli s nemocí COVID-19.

S odvoláním na studii, kterou si nechal londýnský dopravní podnik (TfL) vypracovat od londýnské univerzity UCL o tom napsal zpravodajský web BBC. S koronavirem dosud zemřelo čtyřiatřicet zaměstnanců londýnské autobusové dopravy včetně 29 řidičů. Studie uvádí, že dřívější zavedení uzávěry »pravděpodobně mohlo zachránit více životů«.

»Náš posudek přímo uvádí, že uzávěra byla hlavním faktorem, který mohl zachránit životy řidičů autobusů,« uvedl profesor Michael Marmot, který studii vedl. »Protože byl Londýn raným ohniskem pandemie, je pravděpodobné, že zvýšené riziko mezi londýnskými řidiči autobusů souvisí s tím, že byli vystaveni (viru),« dodal.

Přísná omezení pohybu ve snaze zabránit šíření koronaviru Spojené království zavedlo koncem března. Teprve od 15. června ale byla v Anglii zavedena povinnost nosit roušku ve veřejné dopravě.

Mortalita mezi řidiči londýnských autobusů ve věku 20 až 64 let byla podle studie 3,5krát vyšší než u mužů stejného věku ve všech dalších povoláních v Anglii a Walesu. Celkem s koronavirem zemřelo 44 zaměstnanců londýnské dopravy. Podle údajů, které získala Caroline Russellová z Londýnského shromáždění, které je kontrolním orgánem činnosti londýnského starosty, 31 z 44 mrtvých tvořili černoši nebo lidé asijského etnického původů. »Zpráva správně zdůrazňuje potřebu rychlejší akce a jednotnějšího přístupu k zajištění ochrany zdraví řidičů autobusů,« uvedla Russellová s tím, že iniciativu by měl vést starosta Sadiq Khan.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.