Ilustrační FOTO - Pixabay

Omezení Trumpa juniora

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump junior nemohl po dvanáct hodin zveřejňovat příspěvky na Twitteru.

K rozhodnutí společnost Twitter dospěla poté, co Trump mladší sdílel video o přínosech antimalarika hydroxychlorochin proti koronaviru. Příspěvek Twitter označil za zavádějící.

Prezident Trump již dříve poznamenal, že antimalarikum funguje preventivně proti nemoci COVID-19 a že jej sám také bral, přestože toto tvrzení řada lékařských studií vyvrátila. Sporné video přináší vystoupení jedné lékařky, která je ovšem známa nesmyslnými tvrzeními, například, že na výrobu léčiv se používá DNA mimozemšťanů. Twitter uvedl, že příspěvek prezidentova syna porušoval pravidla platformy ohledně šíření dezinformací o koronaviru. Trump mladší nadále mohl číst tweety jiných uživatelů a vyměňovat si s nimi přímé zprávy.

Mluvčí Trumpa juniora Andrew Surabian následně uvedl, že velké technologické platformy jako Twitter jsou »největší hrozbou pro svobodu slova v Americe«, a dodal, že jde o příklad »vměšování do voleb ve snaze umlčet republikánské hlasy«.

Média spojují omezení Trumpa juniora s úterním prohlášením jeho otce, že znovu začal užívat kontroverzní přípravek poté, co onemocněl jeho blízký spolupracovník.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.