Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Čínské aerolinky získávají pasažéry

Čínská letecká společnost China Southern Airlines představila neomezenou letenku pro vnitrostátní spoje. K obdobné kampani se dosud uchýlilo nejméně osm z desítek čínských aerolinek, kterým se nedostává hotovosti.

Tyto balíčky, z nichž některé zahrnují neomezené lety, začaly čínské letecké společnosti zavádět v červnu, obvykle za cenu kolem 500 dolarů (11 200 korun). Podle analytiků pomohly oživit letecké cestování, které v Číně minulý měsíc, jak již jsme informovali, dosáhlo 80 procent úrovně před koronavirovou krizí.

Vývoj v Číně podrobně sleduje letecké odvětví v celém světě a odvozuje z něj tendenci obnovení poptávky po cestování letadlem. Peking svou ekonomiku otevřel s několikaměsíčním předstihem poté, co pandemii dostal pod kontrolu.

Balíček aerolinek China Southern, která je největší čínskou leteckou společností z hlediska počtu přepravených pasažérů, stojí 3699 jüanů (11 835 Kč). Klienti pak mohou od 26. srpna do 6. ledna využít tolika vnitrostátních letů, kolik se jim zlíbí. Za každý let jen musí uhradit doplatek zhruba 50 jüanů (kolem 150 Kč).

Letecká společnost China Eastern Airlines v červnu představila balíček za 3322 jüanů, který držitele opravňuje k neomezenému leteckému cestování během víkendů. Nabídka Hainan Airlines za 2699 jüanů se zase týká pouze letů do ostrovní provincie Chaj-nan a z ní.

Aerolinky China Eastern už podle státních médií prodaly přes 100 000 promočních balíčků. To pomohlo za uplynulé víkendy zvýšit počet pasažérů na vnitrostátních linkách této letecké společnosti o 75 %.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.